کد خبر: 804680 A

پادشاه سعودی عصر روز گذشته- جمعه- اوامر سلطنتی جدیدی را از جمله در ارتباط با دربار پادشاهی و تأسیس وزارتخانه جدید صادر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی عصر رروز گذشته -جمعه- با صدور اوامر سلطنتی جدید در ارتباط با دربار پادشاهی دستور تأسیس وزارتخانه جدیدی را صادر کرد. 

ملک سلمان دستور تأسیس وزارت «صنعت و منابع معدنی» را صادر کرد که مأمویت و وظایف دو بخش صنعت و معادن به این وزارتخانه منتقل می‌شود. 

ملک سلمان همچنین دستور داد که وزارت انرژی، صنعت و منابع معدنی به نام وزارت انرژی تغییر یابد و «بندر بن ابراهیم الخریف»، به عنوان وزیر صنعت و منابع معدنی تعیین شد. 

وزارتخانه جدید وظایف و مأموریت‌های مرتبط با وزارت صنعت و منابع معدنی تا پایان سال مالی کنونی را به عهده می‌گیرد و و وزارت صنعت و منابع معدنی مأموریت خود را در سال مالی آینده آغاز می‌کند. 

پادشاه سعودی همچنین دستور دادکه هیأت کارشناسان در شورای وزیران با هماهنگی طرف‌های مرتبط ظرف مدت سه ماه اقدام‌های زیر را انجام دهد:

۱-اتخاذ مقدمات لازم برای انتقال و تعیین دستگاه‌ها و کارمندان و وظایف و دارائی‌های و اعتبارها. 

۲- بازبینی دستگاه‌ها و سازمان‌ها و اوامر و قوانین پادشاهی و پیشنهاد اصلاح آنها به منظور زمینه‌سازی برای تکمیل اقدامات سازمانی لازم. 

ملک سلمان همچنین «فهد بن محمد العیسی» را به عنوان رئیس دفتر پادشاهی هم‌رتبه وزیر تعیین و «خالد بن عبدالمحسن المحیسن»،‌ رئیس هیأت ملی مبارزه با فساد را برکنار و «مازن بن ابراهیم الکهموس» را جایگزین وی کرد. 

ملک سلمان همچنین «عقلاأ بن علی العقلاء» را از سمت معاونت رئیس دربار پادشاهی برکنار و «عواد بن صالح العواد» را به عنوان رئیس هیأت حقوق بشر تعیین کرد. 

همچنین «تماضر بنت یوسف الرماح»، معاون وزیر کار و توسعه اجتماعی برکنار و «ماجد بن سالم الغانمی» به این سمت انتصاب شد. 

پادشاه سعودی همچنین دستور داد که هیأتی با نام «هیأت اطلاعات و هوش مصنوعی» با ریاست رئیس شورای وزیران تشکیل و اعضای آن به دستور رئیس شورا انتخاب شوند.

ملک سلمان تغییرات در دربار پادشاهی عربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر