کد خبر: 804288 A

هیل گزارش داد:

با آشکار شدن تاثیر بلافاصله برگزیت بدون توافق بر اقتصاد بریتانیا و همچنین بازار جهانی، آمریکا شاید همچو گذشته از هواداری‌اش از برگزیت سخت احساس افتخار نکند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا، روز گذشته -‌چهارشنبه- با اعلام تعلیق پارلمان تا تاریخ ۱۴ اکتبر به تنش‌ها در این کشور دامن زد. 

ادامه تعلیق مجلس عوام تا تاریخ ۱۴ اکتبر بدان معناست که پارلمان تنها سه روز پیش از نشست اتحادیه اروپا وقت دارد تا درباره برگزیت به بحث و گفت‌وگو بنشیند. این اجلاس آخرین بخت لندن برای رسیدن به توافق با بروکسل بر سر ماجرای پر فراز و نشیب برگزیت است. 

این در حالی است که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، در اوج ناباوری، دولت جانسون را به سوی خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا سوق داده است، آن هم با این وعده که در صورت خروج این کشور فاز جدیدی از روابط تجاری میان بریتانیا و ایالات متحده آغاز می‌شود. 

متاسفانه، چنین به نظر می‌رسد که ترامپ به برگزیت سخت که مصرانه انتظارش را می‌کشید خواهد رسید. اما در عین حال به‌نظر می‌رسد که دولت آمریکا از نقشی که در این ماجرا داشت پشیمان خواهد شد. با آشکار شدن تاثیر بلافاصله برگزیت بدون توافق بر اقتصاد بریتانیا و همچنین بازار جهانی، آمریکا شاید همچو گذشته از هواداری‌اش از برگزیت سخت احساس افتخار نکند. آن هم در وضعیتی که رکود در آلمان و بازارهای آمریکا تا به اینجای کار هم بسیاری از تحلیل‌گران اقتصادی را نگران کرده است. 

بانک بریتانیا و سازمان جهانی پول اعلام کرده‌اند که چنانچه لندن بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود، در عرض یک الی دو سال تولید این کشور پنج درصد افت داشته باشد. بیشتر اقتصاددانان، تحلیل‌گران و همچنین جامعه تجاری بریتانیا بر این امر صحه می‌گذارند.

 

 


 

دونالد ترامپ بوریس جانسون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر