کد خبر: 804160 A

سخنگوی طالبان به ایلنا خبر داد:

سخنگوی طالبان تاکید کرد: پروپاگاندای اخیر در مورد شکاف در طالبان نشان می‌دهد ایجاد تشویش در افکار عمومی آن هم در اثنای مذاکرات در دستور کار است.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با اشاره به اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌ها مبنی بر ایجاد شکاف و انشعاب در طالبان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: اخیراً اخباری مبنی بر شکاف میان طالبان از سوی رسانه‌ها منتشر شده که نه تنها از مستندات کافی برخوردار نیست، بلکه نشان می‌دهد تحلیلگران و اشخاصی که این خط خبری را دنبال می‌کنند، شناخت کافی از صفوف طالبان ندارد.

وی افزود: پرسش این است که چرا این ادعاها در اثنای مذاکرات مطرح می‌شود؟ طبیعی است که پروپاگانداهای متعدد با محتوای متفاوت بارها و بارها منتشر شده اما به هر ترتیب اعلام می‌کنم که باورها و عقاید مجاهدان در امارت اسلامی یکی است و شکاف ممکن نخواهد بود. طالبان یک صف واحد است و تلاش دارد در همین چارچوب فعالیت خود را در جهت تامین منافع افغانستان ادامه دهد.

مجاهد با رد ادعای رسانه‌ها مبنی بر پیوستن برخی از اعضای طالبان به داعش، تصریح کرد: مساله دیگری که در همین راستا مجدداً از سوی رسانه‌ها مطرح شده، تعمیق شکاف و نهایتاً پیوستن اعضای طالبان به داعش است. تاکید می‌کنم که این موضوع هم صحت ندارد. هدف داعش در افغانستان ایجاد فتنه و چند پاره کردن وحدت مردم افغانستان است. لذا پیوستن مجاهدان طالب به داعش را تکذیب کرده و تعجب می‌کنم که چرا تحلیل‌ها و تقاطع‌گیری‌ رسانه‌ها در این مورد تا به این حد اشتباه و ضعیف است. در پس پرده این ادعاها، ایجاد تشویش در افکار عمومی است که متاسفانه همزمان با برگزاری مذاکرات صلح صورت پذیرفته است  

افغانستان طالبان داعش ذبیح‌الله مجاهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر