کد خبر: 804087 A

شبکه سی‌ان‌ان ترک به نقل از رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که توافق امضا شده با واشنگتن درباره ایجاد منطقه امن در شمال شرق سوریه اقدامی درست است و آنکارا اجازه تأخیر در آن را نخواهد داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، شبکه سی‌ان‌ان ترک اعلام کرد که «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه روز گذشته -چهارشنبه- هنگام بازگشت از مسکو و دیدار با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه در جمع خبرنگاران گفت: «توافق ما با آمریکا درباره ایجاد منطقه امن و تخلیه یگان‌­های حمایت مردمی کرد از منطقه شرق فرات اقدامی درست است».

وی در ادامه با مقایسه این توافق با توافق امضا شده با واشنگتن در مراحل پیشین برای تخلیه عناصر کرد از شهر منبج در شمال سوریه که آنکارا واشنگتن را به تأخیر در آن متهم کرد، افزود: «ترکیه هرگز تأخیر در اجرای این توافق را نخواهد پذیرفت».

اردوغان گفت:‌«تمام نیروها و نفربرها در مرزها مستقر شده‌­اند. ما در وضعیتی قرار داریم که می‌­توانیم هر زمان هر کاری را انجام دهیم».

آنکارا اوایل هفته جاری از افتتاح مرکز عملیات مشترک برای منطقه پیشنهادی در مرزهای شمال شرق سوریه خبر داد.

واشنگتن و آنکارا درباره طرح­‌های یکدیگر در منطقه دچار اختلاف شده‌­اند به گونه­ای که یگان‌­های حمایت کرد مردمی بخش اصلی نیروهای مورد حمایت آمریکا در مبارزه با گروه تروریستی «داعش» را تشکیل می‌­دهند. این در حالی است که ترکیه این یگان­‌ها را گروه­های تروریستی قلمداد می‌­کند.

رجب طیب اردوغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر