کد خبر: 803678 A

معاون استاندار ادلب:

معاون استاندار ادلب روز گذشته با اعلام خبر بازگشت اهالی خان شیخون تأکید کرد که بازپس‌گیری این شهر نقشه‌های ترکیه برای تسلط و سرپرستی آن را نقش بر آب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از الوطن، «فادی السعدون» معاون استاندار ادلب اعلام کرد که اهالی خان‌شیخون در حال بازگشت به خانه‌هایشان هستند و بازپس‌گیری این شهر طرح‌ها و رؤیاهای ترکیه را برای تسلط بر آن نابود کرد. 

وی تأکید کر که هیأت رسانه‌ای به نمایندگی از ۲۰ رسانه روس و اروپائی روز گذشته از مناطق آزاد شده توسط ارتش عربی سوریه در مناطق جنوبی ادلب بازدید کردند و از نزدیک صحنه خان‌شیخون و آثار بر جای مانده از تروریست‌ها را در آن مشاهده کردند. 

سعدون گفت: «گروه‌های کاری فعالیت خود را برای بازسازی شهر از طریق بازگشائی مسیرها و خدمات‌رسانی به آنها به صورت مستقیم آغاز کرده‌اند».

وی گفت: «برخی ساکنان شهر در حال حاضر حضور دارند و برخی نیز به شهر بازگشته‌اند و کمک‌های غذائی و ضروری بین آنها توزیع شده است».

سعدون در ادامه گفت: «تعداد خانواده‌های بازگشته به شهر اندک است و بازگشت فشرده اهالی مشروط به ایجاد حصار ایمنی در اطراف شهر است، چرا که تروریست‌ها در مناطق اطراف به صورت پراکنده حضور دارند و شهر را با خمپاره مورد هدف قرار می‌دهند». 

معاون استاندار ادلب تصریح کرد: «گروه‌های دولتی و مقامات ذی‌ربط، تسهیلات کاملی را برای بازگشت اهالی شهر اختصاص داده‌اند، اما به آنها توصیه می‌شود که در حال حاضر به صورت فشرده بازنگردند تا ارتش حصار امنیتی در اطراف شهر را ایجاد کند که این امر به ۱۵ روز زمان نیاز دارد». 

وی با اشاره به استعفای پنج نفر از افسران ارتش ترکیه پس از آزادی‌سازی شهرها و مناطق مختلف سوریه آن را نشانه شکست «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه خواند و گفت: «او در سفر به روسیه رویای توقف پیشروی ارتش سوریه را در سر می‌پروراند اما باید بداند که عملیات تا آزادی آخرین وجب از خاک سوریه ادامه دارد».

ترکیه ادلب خان شیخون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر