کد خبر: 803633 A

مایک پنس:

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که منتظر آن است که در کارزار رئیس فعلی کاخ سفید برای انتخابات ۲۰۲۰ شرکت کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، در واکنش به پیام توئیتری «نیکی هیلی» سفیر پیشین این کشور در سازمان ملل، گفت که منتظر آن است که در کارزار «دونالد ترامپ»، رئیس فعلی کاخ سفید، برای انتخابات ۲۰۲۰ شرکت کند. 

پنس روز گذشته -‌سه‌شنبه- طی مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: «می‌توان به شما بگویم که نیکی هیلی و من دوستان نزدیکی هستیم. هر دو کاملا روی انتخاب اعضای تیم ترامپ برای سال ۲۰۲۰ متمرکز هستیم.»

هیلی پیشتر طی پیامی توئیتری در واکنش به «شایعات اشتباه» اعلام کرد که از معاون رئیس‌جمهوری آمریکا «کاملا حمایت می‌کند».

اشاره سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل به برخی گزارش‌ها بود که بر اساس آن‌ها ممکن است رئیس‌جمهوری آمریکا هیلی را به جای پنس وارد کارزار انتخاباتی‌اش کند. 

پنس در ادامه گفت: «نیکی به‌عنوان سفیر ما در سازمان ملل عملکرد بسیار خوبی داشت و شانه‌به‌شانه، همراه با من و رئیس‌جمهور، در کارزار ۲۰۲۰ شرکت می‌کند تا در این انتخابات به پیروزی برسیم».

پنس در پاسخ به این‌که آیا از حضورش در تیم انتخاباتی ترامپ اطمینان دارد، گفت که رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر طی نشستی خبری از این قضیه اطمینان حاصل کرده بود. 

وی افزود: «در این‌باره با یکدیگر حرف زده‌ایم و من مشتاقم تا شانه‌به‌شانه با رئیس‌جمهور در کارزارش شرکت کنم».

او در ادامه گفت: «از خدمت به‌عنوان معاون ترامپ احساس افتخار می‌کنم و خدمت در کارزار انتخاباتی او در سال ۲۰۲۰ مایه مباهات من خواهد بود».

وی افزود: «مشتاقم تا در کارزار ترامپ شرکت کنم و در پیروزی او در انتخابات ۲۰۲۰ نقش داشته باشم.»

مایک پنس نیکی هیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر