کد خبر: 803037 A

یک فرمانده امنیتی عراق خبر داد:

یک مقام امنیتی بلند پایه در وزارت دفاع عراق روز گذشته از اقدام آمریکا برای غیر فعال کردن رادارهای دفاع هوایی وزارت دفاع عراق برای حمله به مواضع حشد الشعبی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از المعلومه، یک مقام بلندپایه امنیتی در وزارت دفاع عراق که خواست نامش فاش نشود، روز گذشته- دوشنبه- فاش کرد که نیروهای آمریکایی رادارهای وزارت دفاع عراق را غیر فعال کردند تا هواپیماهای اسرائیل بتوانند با نقض حریم هوائی این کشور مواضع حشد الشعبی را مورد هدف قرار دهند. 

این فرمانده امنیتی گفت: «رادارهای آمریکا که دولت عراق به منظور پشتیبانی از حریم هوائی خود در مقابل تجاوزها وارد کرده است، توسط سربازان آمریکایی در کشور کنترل می‌شود».

وی تأکید کرد که این رادارها از طریق برنامه کنترل از راه دور کنترل می‌شوند و نیروهای آمریکایی ساعت های طولانی آنها را برای ورود هواپیماهای اسرائیلی به حریم هوائی عراق غیر فعال می‌کنند تا مانع شناسائی این هواپیماها شوند. 

فرمانده امنیتی عراق در ادامه افزود: ‌«رادارهایی که در اختیار نیروی هوائی قرار دارد، پیشرفته و قادر به رهگیری هر نوع هواپیمائی هستند که حریم هوائی کشور را نقض کند اما کنترل این رادارها توسط نیروهای آمریکایی مانع فعالیت آنها می‌شود».

وی توضیح داد که هدف از غیر فعال کردن رادارها هدف قرار گرفتن مواضع حشدالشعبی توسط هواپیماهای اسرائیلی است».

عملیات دو روز گذشته حشد الشعبی ثابت کرد که دو هواپیمای اسرائیلی حریم هوایی عراق را نقض کرده و یگان‌های حشدالشعبی را از فاصله ۱۵ کیلومتری از مرزهای سوریه مورد هدف قرار داده است که منجر به شهادت یکی از اعضای این سازمان و زخمی شدن یک نفر دیگر شد.

عراق اسرائیل رادارهای هوائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر