کد خبر: 803021 A

سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد که نیروهای ائتلاف صبح امروز- سه‌شنبه- موفق به رهگیری و سرنگونی پهپاد شلیک شده توسط انصار الله در آسمان یمن شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «ترکی المالکی» سخنگوی نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد که نیروهای این ائتلاف صبح امروز- سه‌شنبه- توانستند پهپاد شلیک شده توسط جنبش انصار الله در آسمان یمن را رهگیری و سرنگون کنند. 

خبرگزاری رسمی عربستان سعوی (واس) نیز به نقل از مالکی مدعی شد: «ائتلاف متجاوز تمام تدابیر عملیاتی و بهترین قواعد درگیری برای برخورد با این پهپادها به منظور حمایت از شهروندان را اتخاذ می‌کند».

مالکی تأکید کرد: «ادامه اجرای اقدامات بازدارنده علیه نیروهای انصار الله توسط فرماندهی مشترک ائتلاف متجاوز به منظور تخریب توان آنها همگام با قوانین بین‌المللی انسانی و قوانین معروف آن صورت می گیرد». 

ادعاهای مالکی در حالی بیان می‌شود که «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر روز گذشته اعلام کرد که پایگاه هوائی «ملک خالد» در منطقه خمیس مشیط مورد هدف قرار گرفته است. 

حملات پهپادی مبارزان یمنی به پایگاه هوائی ملک خالد طی ساعات گذشته لحظه به لحظه گسترده¬تر شده و فعالیت ناوگان هوائی این پایگاه را مختل و یا به طور کامل از فعالیت خارج کرده است.

 

ائتلاف متجاوز سرنگونی پهپاد انصار الله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر