کد خبر: 802977 A

حزب‌الله:

حزب الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای درباره تجاوز اخیر اسرائیل به جنوب این کشور و سرنگونی دو پهپاد این رژیم، در ضاحیه جنوبی اعلام کرد که هدف پهپاد نخست انجام عملیات انفجاری بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از المنار، حزب الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف پهپاد سرنگون شده در جنوب این کشور در تجاوز اخیر اسرائیل عملیات اطلاعاتی نبوده بلکه انجام عملیات انفجاری بوده است. 

حزب الله لبنان در این بیانیه تأکید کرده است جنوب لبنان شنبه شب گذشته مورد حمله دو پهپاد حامل مواد منفجره بوده که پهپاد نخست سقوط کرد و پهپاد دوم منفجر شد و این حادثه داده‌های جدید و ثابتی را به دست مردم لبنان و افکار داد.  

در این بیانیه آمده است:

پس از اقدام کارشناسان حزب‌الله برای تجزیه پهپاد سقوط کرده در جنوب لبنان مشخص شد  که این پهپاد حامل بمبی بسته‌بندی و عایق‌بندی شده به روشی کاملاً فنی بوده و مواد منفجره داخل این بمب از نوع  سی ۴ و وزن آن پنج کیلو و ۵۰۰ گرم بوده است.

بر اساس داده‌های جدید به دست آمده از تجزیه هواپیما و تحلیل محتوای آن تأکید می‌کنیم که هدف پهپاد نخست اطلاعاتی نبوده بلکه به دنبال انجام عملیات انفجاری بوده است. چنانکه پهپاد دوم نیز منفجر شد و این ادعا را اثبات کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما تأکید می‌کنیم که جنوب لبنان شنبه شب گذشته مورد حمله دو پهپاد انفجاری قرار گرفته که پهپاد نخست سقوط کرد و پهپاد دوم منفجر شد». 

ما این داده‌های جدید و ثابت را به مردم لبنان و اهالی شریف جنوب تقدیم می‌کنیم.

حزب الله پهپاد جنوب لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر