کد خبر: 802449 A

«هیل» گزارش داد:

عقب‌نشینی رئیس‌جمهوری ایالات متحده از شماری از مواضع کلیدی‌اش در سیاست خارجی می‌تواند احتمال انتخاب مجددش در سال ۲۰۲۰ را تهدید کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، عقب‌نشینی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، از شماری از مواضع کلیدی‌اش در سیاست خارجی می‌تواند احتمال انتخاب مجددش در سال ۲۰۲۰ را تهدید کند. 

گزارش‌ها حاکی از آن است که گروهک تروریستی داعش در حال نیروگیری در عراق و سوریه است. از سوی دیگر، کره شمالی در چند هفته گذشته چندین و چند آزمایش موشکی صورت داده است. 

مذاکره با کره شمالی و شکست داعش دو محوری است که ترامپ از آن‌ها به‌عنوان دستاوردهای سیاست خارجه خود یاد می‌کند. این در حالی است که عقب‌نشینی در این مواضع می‌تواند بهانه بیشتری برای حمله به دست رقبای دموکراتش طی کارزار انتخابات ۲۰۲۰ بدهد. 

با این وجود، متحدان و منتقدان ترامپ در یک نقطه با یکدیگر اشتراک دارند: این‌که برای طنین داشتن هر کدام از این محورها در میان رای‌دهندگان باید تحولاتی بسیار جدی صورت گیرد. این در حالی است که هیچ یک از این دو محور هنوز به چنین مرحله‌ای نرسیده‌اند.   

«توماس رایت»، عضو ارشد مؤسسه بروکینگز، گفت که ترامپ می‌خواهد با «دموکرات‌هایی که معتقدند او در بازار چین خوشبین است و بیش از حد لزوم پرخاشگر است» مقابله کند.

وی افزود: «ترامپ می‌گوید “ببینید، من توافق ایجاد می‌کنم و درباره نقش آمریکا در جهان مذاکره می‌کنم.”»

رایت افزود: «به‌گمانم این رویکرد شکست می‌خورد، اما تا پیش از برگزاری انتخابات چنین نخواهد شد. برای مثال، گمان نمی‌کنم شمار زیادی از مردم در موردی چون کره شمالی توجه چندانی به جزئیات داشته باشند.»

دونالد ترامپ انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر