کد خبر: 802134 A

رزمایش «شیر آماده» امروز- یکشنبه- با مشارکت ۲۸ کشور در راستای مبارزه با تروریسم و راهکارهای تقویت امنیت مرزها در اردن آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از رأی الیوم، «محمد ثلجی» سخنگوی رزمایش نظامی اردن در کنفرانسی مطبوعاتی گفت:‌ «آغاز فعالیت رزمایش -شیر آماده- را با مشارکت ۸۰ هزار شرکت‌کننده از حدود ۳۰ کشور اعلام می‌کنیم». 

وی در ادامه افزود: «سناریوی این رزمایش واقعیت و شرایط و چالش‌های پیش رو در منطقه و جهان را بازتاب خواهد داد». 

ثلجی افزود: «این رزمایش در تقویت توانائی‌های نیروهای مسلح شرکت‌کننده از اصناف مختلف با انواع سلاح برای همکاری در زمینه مقابله با دشمن واحد سهیم خواهد بود». 

وی در ادامه گفت: «رزمایش‌ها شامل تمرین بسیار مهمی خواهد بود که نحوه تعامل با بحران‌های همزمان با عملیات نظامی مانند مشکلات آوارگان و پناهندگان، بیماری وبا و شیوع آن، انتقال ساکنان محلی و کمبود مواد غذائی را آموزش می‌دهد». 

ارتش اردن با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف این رزمایش، تقویت همکاری و عملیات مشترک بین کشورهای شرکت‌کننده در زمینه مبارزه با تروریسم، گسترش توان امنیتی گارد مرزی و تمرین عملیات سنتی و غیر سنتی است.

در ادامه این بیانیه آمده است که رزمایش در میادین و مراکز و مدارس آموزشی وابسته به نیروهای مسلح اردن و با مشارکت انواع سلاح‌های دریایی و هوایی و زمینی اجرا خواهد شد. 

بر اساس بیانیه ارتش اردن نیروهای ۲۸ کشور شامل آمریکا، فرانسه، آلمان، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، استرالیا، اتریش، بلژیک، هلند، یونان، نروژ، جمهوری چک، قبرس، عراق، عربستان، مصر، بحرین، قطر، کویت، لبنان، امارات، کانادا، ژاپن، برونئی، کنیا، تاجیکستان و اردن در این رزمایش شرکت می‌کنند.

این نهمین دوره از رزمایش‌های شیر آماده است که در اردن برگزار می‌شود.

اردن رزمایش نظامی شیر آماده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر