کد خبر: 801610 A

فرمانده سابق پلیس دبی روز گذشته- جمعه- با انتشار سلسله توئیت‌هایی به رئیس دولت مستعفی یمن به شدت حمله کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ «ضاحی خلفان» فرمانده سابق پلیس دبی روز گذشته -جمعه- با انتشار توئیت‌های پی در پی «عبد ربه منصور هادی» رئیس دولت مستعفی یمن را به شدت مورد انتقاد قرار داد. 

خلفان در این توئیت‌ها همزمان با تشدید تنش‌ها بین دولت مستعفی یمن و امارات، منصور هادی را فریبکار و خیانتکار و نالایق برای یمن توصیف کرد و گفت: «کسانی که در کنار هادی می‌جنگند در حقیقت در کنار فردی خیانتکار ایستاده‌اند، او نه به عوان یک شخصیت و نه به عنوان یک رئیس، شایسته دفاع نیست». 

وی در ادامه توئیت‌های خود نوشت: «هادی و علی محسن الأحمر مردم جنوب یمن را تروریست و گروه اصلاح را مبارزان ملی می‌دانند. شمال را برای أحمر و هادی واگذار می‌کنیم تا آن را آزاد کنند. بدون هیچ شکی باید شمال را به اصلاح گرایان و احمر واگذار کنیم».

خلفان در ادامه افزود: «هادی یا استعفا می‌دهد یا شمال و جنوب او را کنار می‌گذارند... او عامل اصلی فاجعه است.. ایستادن در کنار هادی به مفهوم حمایت از کسی است که شایسته دولت یمن نیست .. ائتلاف نباید این را نادیده گیرد... اگر به این مقوله ایمان آوردید، بدانید که دوره دولت مستعفی گذشته است». 

وی در پایان خطاب به ائتلاف متجاوز نوشت: «پول خود را برای هادی هزینه کردید که از مردانگی امتناع کرد و با لباس حرام فرار کرد». 

شهر «عتق» مرکز استان شبوة از روز پنج شنبه شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای وابسته به دولت مستعفی و نیروهای شورای انتقالی جنوبی مورد حمایت امارات است.

منصور هادی ضاحی خلفان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر