کد خبر: 801577 A

شورای انتقالی جنوبی پس از شکست نیروهایش برای ورود به شهر «عتق» مرکز استان «شبوة» در جنوب شرقی یمن و تسلط بر آن خواستار آتش‌بس در این شهر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، شورای انتقالی جنوب در یمن که مورد حمایت امارات است، پس از آنکه نیروهایش موفق به ورود به شهر «عتق»، مرکز استان «شبوة» و تسلط بر این شهر نشدند، روز گذشته- جمعه- با انتشار بیانیه‌ای خواستار آتش بس در این شهر شد.

«نزار هیثم»، سخنگوی شورای انتقالی در این بیانیه همه طرف‌ها در شبوة را به خویشتن‌داری و پایبندی به دعوت برای آتش‌بس فرا خوانده است.

بر اساس این گزارش، عصر پنج شنبه درگیری‌های شدیدی بین نیروهای شورای انتقالی مشهور به «کمربند ایمنی» با نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن درگرفت.

شورای انتقالی تأکید کرده است که دعوتش با توجه به میزان خسارت‌های بزرگ و وحشتناک مالی و جانی و پرهیز از خطرات ناشی از محاسبات اشتباه صورت گرفته است. 

این شورا از نیروهای خود خواسته است که در مواضع حضور خود ثابت باشند و مؤسسه‌ها و دارائی‌های عمومی و خصوصی خود را حفظ کنند. 

هیأت شورای انتقالی پنج شنبه گذشته شهر جده عربستان را بدون مذاکره با دولت مستعفی ترک کرد. 

این هیأت سه شنبه گذشته در پاسخ به دعوت ریاض برای گفت‌و‌گو با دولت مستعفی یمن وارد جده شد. 

نیروهای کمربند ایمنی سه‌شنبه گذشته مقر پلیس نظامی وابسته به دولت مستعفی در شهر «الکود» در نزدیکی استان «ابین» را پس از درگیری‌های شدید تصرف کردند. 

نیروهای شورای انتقالی پیش از نیمه آگوست، به دنبال درگیری‌های شدید چهار روزه علیه دولت مستعفی که بیش از ۴۰ کشته بر جای گذاشت، بر بیشتر نهادهای وابسته به دولت مستعفی در عدن تسلط یافت.

یمن شورای انتقالی جنوب شبوة
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر