کد خبر: 800761 A

الحشد الشعبی:

سازمان الحشد الشعبی عراق تأکید کرد که از این به بعد به هر هواپیمایی که فاقد پرچم عراق باشد و بر فراز پایگاه‌های این سازمان پرواز کند، شلیک خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «ابو مهدی المهندس» نایب رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق، روز گذشته در بیانیه‌ای دولت آمریکا را مسئول حوادث اخیر در پایگاه‌های نظامی عراق خواند و اعلام کرد، آمریکایی‌ها برای هدف قرار دادن پایگاه‌ها و مقرهای عراق، چهار پهپاد اسرائیل را به این کشور وارد کرده‌اند.

المهندس گفت: «آمریکا مسئول اول و آخر آنچه در عراق می‌افتد، هست و از امروز، آمریکا را مسئولیت همه حوادث می‌دانیم. از امروز به بعد هر اتفاقی که برای نظامیان آمریکایی بیفتد، مقصر آن، آمریکا خواهد بود.»

وی افزود: «دشمنان عراق امروز برای حمله دوباره به نیروهای الحشد الشعبی آن هم به شیوه‌های مختلف برنامه‌ریزی می‌کنند. آمریکایی که در آمدن گروه‌های تروریستی به عراق و منطقه آورد نقش داشته، به اعتراف ترامپ، به این می‌اندیشد که به راه‌های مختلف حاکمیت عراق را نقض کرده و الحشد الشعبی را هدف قرار دهد.»

ابومهدی المهندس تأکید کرد: «الحشد الشعبی در برابر این‌گونه اقدامات آمریکا، راهی جز دفاع از خود و پایگاه‌هایش ندارد و برای این کار، از تسلیحات فعلی و تسلیحات بسیار پیشرفته خود استفاده خواهد کرد. از امروز به بعد، الحشد الشعبی هر هواپیمایی را فاقد پرچم عراق باشد و بر فراز پایگاه‌های این سازمان پرواز کند، هدف قرار خواهد داد.»

این در حالی‌ست که ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش، که در عراق پایگاهی دارد، هرگونه دخالت‌ها در انفجارهای هفته‌های گذشته در پایگاه‌های الحشد الشعبی را رد کرده است.

ائتلاف آمریکایی اعلام کرد که ماموریتش در عراق صرفا «برای توانمندسازی نیروهای امنیتی عراق برای مقابله با داعش است» و به دعوت دولت عراق و در هماهنگی با قوانین این کشور فعالیت می‌کند.

روز سه‌شنبه انفجار بزرگی در یک انبار مهمات متعلق به الحشد الشعبی در شمال بغداد روی داد.

این تازه‌ترین مورد از رشته انفجارهای مشکوکی است که طی هفته‌های اخیر در پایگاه‌های نظامی و انبارهای مهمات الحشد الشعبی در اطراف عراق روی می‌دهد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، روز سه‌شنبه تلویحا دست داشتن این رژیم در حمله به پایگاه‌های الحشد الشعبی را تایید کرد و مدعی شد که «ایران در هیچ کجا در امان نیست».

 

 

 

پایگاه الحشد الشعبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر