کد خبر: 800335 A

دونالد ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر از تمایل خود برای بازگشت روسیه به گروه هفت خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا پیش از دیدار با «کلائوس یوهانیس» همتای رومانیایی خود در دفتر بیضوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به نظر من بسیار مناسب است که شاهد بازگشت روسیه به جمع پیشرفته‌ترین اقتصادهای دنیا باشیم و گروه هفت به گروه هشت تبدیل شود.

وی ضمن متهم کردن «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق این کشور در زمینه مسبب بودن خروج روسیه از گروه هشت، گفت که بهتر است روسیه به کشورهای گروه صنعتی بازگردد.

ترامپ در رابطه با مذاکرات صلح افغانستان گفت: «جنگ در افغانستان حدود ۱۸ سال است که ادامه دارد و این مساله بسیار احمقانه است. در زمینه صلح در افغانستان با تمام طرف‌ها مذاکره کرده‌ایم. این مذاکرات تا کنون به خوبی پیش رفته است. ما خواهان آن هستیم که جنگ را در یک هفته پایان دهیم اما نمی‌خواهیم ۱۰ میلیون افغان کشته شوند. افغانستان منطقه خطرناکی است و ما از نزدیک پیگیری می‌کنیم».

گروه هفت متشکل از ایالات متحده آمریکا، آلمان، انگلیس، ژاپن، فرانسه، کانادا و ایتالیا است که به عنوان گروه کشورهای دارای بزرگ‌ترین اقتصاد جهان شناخته می‌شود.

روسیه در سال ۲۰۱۴ از گروه هشت کشور صنعتی کنار گذاشته شد و از آن زمان تاکنون نشست مزبور در قالب گروه هفت برگزار می‌شود.

این نخستین بار نیست که ترامپ از بازگشت روسیه به جمع گروه هفت حمایت می‌کند. او سال گذشته هم در آستانه برگزاری نشست گروه هفت خواستار بازگشت روسیه به جمع این کشورها شده بود.

گروه هفت دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر