کد خبر: 799132 A

طالبان اعلام کرد:‌

مقام‌های طالبان افغانستان که کشته شدن برادر سرکرده این گروه طی بمب‌گذاری در پاکستان تاثیری بر مذاکرات با آمریکا نخواهد گذاشت.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام‌های طالبان افغانستان امروز -شنبه- اعلام کردند که کشته شدن برادر سرکرده این گروه طی بمب‌گذاری در پاکستان مذاکرات با آمریکا را درباره خروج نیروهای خارجی از افغانستان از مسیر خارج نخواهد کرد و تاثیری بر آن نخواهد گذاشت. 

برادر «هیبت‌الله آخوندزاده»، سرکرده طالبان افغانستان، در پی انفجاری قدرتمند در مسجدی در جنوب غربی پاکستان کشته شده است. این خبر را منابع طالبان تایید کرده‌اند. 

یک منبع ارشد طالبان اعلام کرد که برادر سرکرده طالبان طی این حمله که روز گذشته -جمعه- روی داد کشته شده است. وی گفت که «حافظ احمدالله» برادر آخوندزاده، امامت مسجد خیر المدارس را که هدف حمله قرار گرفت برعهده داشته است. پلیس پاکستان گزارش کرده است که در پی این حادثه بمب‌گذاری دست‌کم چهار نفر کشته شده‌اند.

این در حالی است که هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حادثه را برعهده نگرفته است. 

یکی از رهبران طالبان درباره این حادثه گفت: «اگر کسی گمان می‌کند که به شهادت رساندن رهبران‌مان باعث می‌شود از هدف روی بگردانیم، در خیال خام به سر می‌برند.»

وی افزود: «به هدف‌مان بسیار نزدیک شده‌ایم.» وی از دادن جزئیات بیشتر درباره گفت‌وگوهای صلح با ایالات متحده خودداری کرد. 

 

طالبان افغانستان طالبان و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر