کد خبر: 799079 A

موشک «اسکای فال» روسیه که دارای برد نامحدود است توانایی این را دارد که چند بار کره زمین را دور بزند و نهایتا از نقطه‌ای که انتظار آن نمی‌رود، هدف را مورد اصابت قرار دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، آزمایش ناموفق موشک هسته‌ای «بوروسنیک» توسط روسیه که منجر به کشته شدن پنج دانشمند روس و همینطور پراکنده شدن مواد رادیواکتیو در منطقه آزمایشی شد، همه نشان از این دارد که روسیه به دنبال نسل جدیدی از موشک‌های هسته‌ای در رقابت با آمریکا است.

این آزمایش ناموفق منجر به رسیدن مواد رادیواکتیو به آب‌های نروژ نیز شده و روستاهای اطراف منطقه آزمایشی به طور کامل از سکنه تخلیه شد.

بنا بر اعلام کرملین، این نسل از موشک‌ها توانایی مقابله با هر نوع سامانه دفاع موشکی آمریکا را دارد.

اگرچه روسیه از اظهار نظر مستقیم در مورد هسته‌ای بودن این آزمایش امتناع کرده است ولی «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در این مورد گفت: «این تلاش ناموفق، روسیه را از توسعه توانایی موشکی خود بازنخواهد داشت».

آنچه که کارشناسان ناتو ضعف موشک بوروسنیک یا «اسکای فال» می‌دانند، این است که بر اثر سوخت هسته‌ای موجود در موشک گازهای رادیواکتیو از انتهای موشک متصاعد می‌شود.

به گفته مقام‌‌های روسیه این موشک که دارای برد نامحدود است، توانایی این را دارد که چند بار کره زمین را دور بزند و نهایتا از نقطه‌ای که انتظار آن نمی‌رود، هدف را مورد اصابت قرار دهد.

موشک هسته ای جنگ تسلیحاتی اسکای فال بوروسنیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر