کد خبر: 798068 A

نیویورک تایمز گزارش داد:

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در مقاله‌ای از کمپین چند میلیارد دلاری بازرگان نزدیک به رئیس‌جمهوری این کشور برای تبدیل قطر به دشمن ایالات متحده خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره،‌ روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای  فاش کرد که «الیوت برویدی» از تاجران نزدیک به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا کمپینی چند میلیارد دلاری را برای تبدیل قطر به دشمن آمریکا راه انداخته است. 

این روزنامه افزود: «برویدی به ترامپ اطلاع داد که قطر بخشی از محور شرارت است و آن را به عربستان و امارات اشاعه داده است». 

وی همچنین به ترامپ پیشنهاد تشکیل قدرتی برای مبارزه با تروریسم با حمایت عربستان و امارات به ریاست شرکت اطلاعاتی ویژه را داد. 

این روزنامه نوشت که برویدی با سوء استفاده از روابط نزدیکش با دولت ترامپ، خود را به عنوان رابط نفوذ در داخل دولت پیش برد و از این نفوذ برای فعالیت تجاری استفاده کرد. 

امارات مبلغ ۲۴ میلیون دلار حتی پس از آنکه فهمید دستگاه‌های فدرال درباره فعالیت‌های برویدی تحقیق کرده‌اند،‌ به وی پرداخت کرد. 

«بروس فاین» دستیار معاون وزیر سابق دادگستری آمریکا حمایت برویدی از عربستان و امارات را به کمک‌هایی که از این دو کشور دریافت کرده است، نسبت داد. 

وی پیشتر در مصاحبه با  الجزیره گفت که تاجر نزدیک به ترامپ تا زمانی که از پول دولت آمریکا بهره می‌برد،‌ به سیاست آن اهمیتی نمی‌دهد.

قطر نیویورک تایمز دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر