کد خبر: 797923 A

روزنامه «الاخباریه» لبنان امروز -چهارشنبه- گزارش داد که محور مقاومت رویکرد جدیدی را در مرزهای نوار غزه اتخاذ کرده و نیروهای مقاومت به داخل سرزمین­‌های اشغالی نفوذ کرده­‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از الاخباریه، با ظهور رویکرد جدید اعمال مقاومت در مرزهای نوار غزه که با نفوذ نیروهای مقاومت به داخل سرزمین­‌های اشغالی و درگیری با سربازان اسرائیلی همراه است، واسطه­‌ها و میانجی‌­ها تماس گسترده‌­ای با جنبش حماس در تلاش برای بازگشت مناطق مرزی و منع انجام چنین عملیاتی دارند.

روزنامه الاخباریه به نقل از برخی منابع جنبش حماس اعلام کرد که تحقیقات داخلی جنبش نشان داد که سه عملیات اخیر را نیروهای شاخه نظامی حماس با برنامه‌ریزی آنی و در لحظه و بدون آموزش‌­های فرماندهی سیاسی و نظامی اجرا کرده­‌اند.

این منابع تأکید کردند که میانجی­‌های مصر و سازمان ملل پیش از عید قربان با رهبر حماس تماس گرفته و خواستار توضیحی درباره عملیات انجام شده بودند اما این جنبش در پاسخ به این درخواست تأکید کرده که این عملیات به صورت منفرد صورت گرفته و رژیم اشغالگر به دلیل ادامه وضعیت انسانی و شرایط اقتصادی دشوار مسئول این ماجرا است.

حماس هشدار داد که ادامه این مشکلات و سختی­‌ها احتمالا موجب فقدان تسلط بر مرزها شود و عملیات­‌های پیشین در مرحله آینده نیز تکرار می‌شود.

حماس اسرائیل نوار غزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر