کد خبر: 797426 A

نمایندگان شورشی پارلمان بریتانیا تلاش دارند منشور قانونی مجلس عوام را بازنویسی کنند تا جلوی برگزیت بدون توافق را بگیرند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ایدپندنت، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر بریتانیا روز گذشته -دوشنبه- طی تماسی تلفنی با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، درباره برگزیت، تجارت و مسائل اقتصادی گفت‌وگو کرده است.

سخنگوی دفتر بوریس جانسون طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «نخست‌وزیر با رئیس‌جمهور ترامپ گفت‌وگو کرد. آن‌ها درباره مسائل اقتصادی و تجارت حرف زدند و نخست‌وزیر آخرین مسائل برگزیت را با رئیس‌جمهور آمریکا مطرح کرد.»

همچنین ترامپ به دلیل همکاری انگلیس با آمریکا از جانسون قدردانی کرد و به وی گفت که به دنبال دیدار با تو در آینده‌ای نزدیک است.

بر اساس این گزارش، نمایندگان شورشی پارلمان بریتانیا تلاش دارند منشور قانونی مجلس عوام را بازنویسی کرده و با تغییر مقررات، مانع تلاش‌های جانسون برای پیشبرد برگزیت بدون توافق شوند.

این در حالی است که پیشتر «دایان ابوت»، وزیر دولت در سایه، نیز از آمادگی حزب کارگر بریتانیا برای رای عدم اعتماد به کابینه جانسون خبر داده بود. 

اعضای دولت بوریس جانسون بارها تاکید کرده‌اند که این کشور تحت هر شرایطی در تاریخ ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

دونالد ترامپ بوریس جانسون برگزیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر