کد خبر: 796854 A

نیکولاس مادورو:

رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت که مخالفان دولت اجازه نیافتند برای گفت‌وگو با دولت آمریکا به واشنگتن سفر کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «نیکولاس مادورو»، رئیس‌جمهوری ونزوئلا، ‌گفت که مخالفان دولت تلاش کردند به واشنگتن رفته تا درباره تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور با نمایندگان آمریکایی دیدار کنند، اما ایالات متحده درخواست آن‌ها را نپذیرفته است. 

مادورو در تظاهراتی که علیه اقدام آمریکا مبنی تحریم ونزوئلا برگزار شده بود گفت: «هفته گذشته، پنجمین دور از مذاکرات با مخالفان صورت گرفت. وقتی نمایندگان ما از راه رسیدند، مخالفان به آن‌ها گفتند:‌ “با اجازه شما، پیشنهاد می‌دهیم مذاکرات را از سه روز به دو روز کاهش دهیم.” خورخه رودریگز گفت: “چرا؟ ما آماده مذاکره هستیم و پیشنهادهایی عینی آورده‌ایم. ونزوئلا نیازمند صلح و گفت‌وگو است.” و آن‌ها گفتند: “موضوع این است که ما باید به واشنگتن برویم، چون دیداری با الیوت آبرامز شیطان‌صفت و دیگر شیاطین حلقه قدرت در آمریکا داریم.”» 

مادورو گفت که نمایندگان دولت در این رابطه با او تماس گرفتند. 

رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت: «اگر می‌خواهند به واشنگتن بروند، بگذار بروند.»

و بعد مادورو صدایش را پایین آورد و گفت: «حالا می‌رویم سراغ شایعه. آن‌ها خواستند به واشنگتن بروند تا از دولت آمریکا بخواهند تحریم‌ها علیه ونزوئلا را بردارند. آن‌ها در میز مذاکره این وعده را به ما دادند. اما شامگاه پنج‌شنبه، اخباری رسید مبنی بر این‌که واشنگتن از پذیرش آن‌ها سر باز زده است و نتوانستند به این کشور بروند. آن‌ها بلیط‌هایشان را هم خریده بودند و آمریکا اجازه سفر را بهشان نداد.»

 

 

 

نیکولاس مادورو ونزوئلا و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر