کد خبر: 796797 A

خالد بن سلمان:

معاون وزیر دفاع عربستان حوادث اخیر عدن را فرصت دوباره برای فرصت‌طلب­‌ها و گروه­‌های تروریستی چون القاعده و داعش توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «خالد بن سلمان» معاون ‌وزیر دفاع عربستان صبح امروز- یکشنبه- با انتشار توئیتی اعلام کرد که حوادث اخیر عدن فرصت تازه‌­ای را برای فعالیت گروه­‌هایی چون انصار الله، داعش و القاعده فراهم می­‌کند.

وی در توئیت خود تأکید کرد که موضع عربستان در حمایت از دولت مستعفی و نیز وحدت و ثبات یمن تغییرناپذیر است.

شاهزاده سعودی ضمن مخالفت با «درگیری‌­های مسلحانه در عدن و اخلال در امنیت و ثبات»، همه را به خویشتنداری دعوت و تأکید کرد که ریاض، جدائی‌طلبان را به گفت‌و‌گوی سیاسی با دولت مستعفی دعوت می­‌کند.

معاون وزیر دفاع عربستان گفت: «وظیفه ریاض است که از دولت مستعفی حمایت کرده و تمام راهکارهای لازم برای حمایت از مردم یمن را ارائه دهد. تحولات تأسف‌بار عدن موجب توقف فعالیت‌های انسان دوستانه شده است و ما این را نخواهیم پذیرفت».

وی در همین راستا مدعی شد که جامعه جهانی امروز بر مواضع مخالف خود با حوادث عدن تأکید کرده است و عربستان نیز نخواهد پذیرفت که آتش فتنه جدیدی که به مثابه اعلام جنگ بر مردم یمن است، به پا شود.

نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست «عبد ربه منصور هادی» از چهارشنبه گذشته درگیری‌های شدیدی را علیه نیروهای شورای انتقالی جنوبی در عدن آغاز کرده‌اند.

خالد بن سلمان حوادث عدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر