کد خبر: 796591 A

یک مقام آگاه عراق صحت اخبار منتشر شده درباره سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا در مزرعه‌ای نزدیک به فرودگاه بین‌المللی بغداد را تأیید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از الشرق الاوسط، یک منبع آگاه عراقی تأکید کرد اخبار منتشر شده درباره سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا در مزرعه‌ای در منطقه «رضوانیه» واقع در شمال غرب بغداد و نزدیک فرودگاه بین المللی بغداد را تأیید می‌کند. 

منابع عراقی روز گذشته- جمعه از سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در یکی از مزارع در این منطقه خبر دادند. در حالی که واکنش های متناقضی درباره دلیل سقوط این پهپاد بر اثر عملیات هک یا حملات سایبری  وجود دارد، گفته شده که یک منبع عراقی مسئول، لاشه سالم پهپاد را تحویل گرفته و این بدان مفهوم است که پهپاد از ارتفاع بالا سقوط نکرده است. 

یک منبع عراقی آگاه که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با الشرق الاوسط گفت: «پهپاد مذکور، پهپاد جاسوسی آمریکا با قابلیت حمل موشک است که سه شنبه گذشته سقوط کرد». 

وی بدون اشاره به دلایل عدم اعلام سقوط این پهپاد هنگام وقوع حادثه در پاسخ به پرسشی درباره احتمال سقوط آن بر اثر حمله گفت: «فرضیه حمله بسیار بعید به نظر می‌رسد و این پهپاد احتمالا بر اثر نقص فنی سقوط کرده است». 

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی علیه داعش روز گذشته -جمعه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ «یک هواپیمای بدون سرنشین نیروهای ائتلاف روز چهارشنبه به دلیل نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شد. هواپیما به سلامت فرود آمد و توسط نیروهای امنیتی عراق با موفقیت بازیابی شد، کسی آسیبی ندید و به هیچ یک از قطعات هواپیما هنگام فرود و یا بازیابی خسارت وارد نشد».

بغداد پهپاد درون آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر