کد خبر: 795984 A

وزارت خارجه سوریه از مخالفت قاطع و مطلق با توافق ترکیه و آمریکا درباره به اصطلاح منطقه امن در شمال این کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا، منبعی در وزارت خارجه سوریه امروز- پنج شنبه- تصریح کرد: «این توافق تجاوز آشکار به حق حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و نقض آشکار مبانی قانونی بین‌المللی و منشور سازمان ملل است». 

این منبع در ادامه افزود: «کاملا مشخص است که این توافق شراکت آمریکا و ترکیه در حمله علیه سوریه است که به نفع اسرائیل تمام می‌شود و طمع‌های توسعه‌طلبی ترکیه را محقق کرده و خدعه و نیرنگ حاکم بر سیاست‌های رژیم این کشور را بر ملا می‌کند». 

منبع مذکور از اقدام جامعه جهانی و سازمان ملل در محکوم کردن تجاوز صریح آمریکا و ترکیه که تنشی خطرناک و تهدیدی برای صلح و ثبات منطقه و جهان به شمار می‌رود و تمام تلاش‌ها برای برون رفت از بحران سوریه را ناکام می‌گذارد، تقدیر کرد. 

وی تأکید کرد که برخی شهروندان کرد در سوریه که خود را بازیچه و ابزار این توطه خصمانه آمریکا و ترکیه کرده‌اند، مسئول تاریخی این وضعیت ایجاد شده هستند و اکنون زمان محاسبه اعمال خود و بازگشت به آغوش وطن رسیده است. 

خبرگزاری آناتولی روز گذشته- چهارشنبه- از توافق آنکارا-واشنگتن برای ایجاد مرکز عملیات مشترک در ترکیه در سریع ترین زمان ممکن به منظور هماهنگی و اتخاذ اقدامات لازم برای اعلام منطقه امن در شرق فرات در خاک سوریه خبر داد.  

 

 

 

ترکیه آمریکا منطقه امن وزارت خارجه سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر