کد خبر: 795927 A

بر اساس بیانیه اداره گمرک چین حجم صادرات این کشور در ماه جولای به رغم جنگ تجاری با آمریکا اندکی افزایش را ثبت کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از فرانس ۲۴،‌ اداره گمرک چین امروز- پنج شنبه- گزارش داد که حجم صادرات این کشور در ماه جولای به رغم جنگ تجاری با آمریکا کمی افزایش یافته است.

کل صادرات چین به خارج از کشور در مقایسه با مشابه این دوره در سال گذشته سه و سه دهم درصد افزایش یافته است. این در حالی است که این میزان در ماه ژوئن یک و سه دهم درصد کاهش را تجربه کرده بود. حجم واردات نیز در این ماه پنج و شش دهم درصد کاهش یافته است حال آنکه در ماه گذشته به میزان هفت و سه دهم درصد کاهش پیدا کرده بود. 

آمار جدید بهتر از پیش‌بینی‌های تحلیگرانی است که کاهش دو دهم درصدی صادرات و کاهش هشت و هشت دهم درصدی واردات را پیش‌بینی کرده بودند. 

مازاد تجاری چین در ماه جولای با ۴۵ میلیارد و پنج میلیون دلار در مقایسه با ۴۴ میلیارد و ۲۳۰ میلیون دلار در ماه گذشته ثابت ماند.

اما این مازاد تجاری با آمریکا کاهش اندکی را تجربه کرده و به ۲۷ میلیارد دلار و ۹۷۰ میلیون دلار رسید حال آن که این رقم در ماه گذشته ۲۹ میلیارد و ۹۰۰  میلیون دلار بوده است.

صادرات چین به آمریکا در سایه تبادل تعرفه‌های گمرکی شدید با این کشور به میزان شش و ۴۶ صدم درصد در طول یک سال کاهش پیدا کرد. حجم واردات نیز ۱۹ و ۹ صدم درصد  کاهش پیدا کرد. این در حالی است که حجم صادرات در ماه ژوئن هفت و ۷۵ صدم درصد و حجم واردات ۳۱ و ۴۴ صدم درصد بوده است.

آمریکا جنگ تجاری صادرات چین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر