کد خبر: 795554 A

دولت نیوزیلند ضمن اعلام مخالفت با درخواست ناتو برای باقی ماندن نیروهایش در عراق، تأکید کرد که وظیفه خود را برای بازسازی نهادهای نظامی در این کشور انجام داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، دولت نیورزیلند با درخواست ناتو برای ادامه حضور نیروهایش در خاک عراق مخالفت و تأکید کرد که وظیفه خود را برای بازسازی نهادهای نظامی در این کشور به طور کامل انجام داده است. 

رادیو نیوزیلند به نقل از گزارش‌های دولتی اعلام کرد که در نشستی، موضوع درخواست ناتو برای ادامه حضور نیروهای این کشور در عراق مورد بررسی قرار گرفت.

این رادیو در ادامه خبر اعلام کرد که درخواست ناتو مورد قبول واقع نشده است. 

«ران مارک»، وزیر دفاع نیوزیلند اعلام کرد که کشورش به تعهداتش در عراق عمل کرده و بنابراین با درخواست ناتو موافقت نکرده است. 

وی در ادامه افزود: «با توجه به تعهدات طولانی مدت ما در بخش‌های دیگر جهان به صورت عمده بر اقیانوس آرام و جنوب شرق آسیا و مناطق سنتی تمرکز می‌کنیم». 

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در دیدار با «جاسیندا آردرن» ‌نخست وزیر نیوزیلند در مقر این پیمان در بروکسل به وی پیشنهاد ادامه حضور نیروهای این کشور در عراق را داده بود. 

نخست‌وزیر نیوزیلند در ماه ژوئن ۲۰۱۹ اعلام کرد که مأموریت نیروهای کشورش در عراق و افغانستان تمدید نخواهد شد و این نیروها به تدریج تا سال ۲۰۲۰ از این کشورها خارج خواهند شد.

عراق ناتو نیوزیلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر