کد خبر: 795214 A

رهبر جریان صدر عراق امروز- سه شنبه- بیانیه ای را درباره مراسم افتتاح جام قهرمانی غرب آسیا در کربلا صادر و بر عدم ناراحتی مطلق خود از این مراسم تأکید کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق امروز- سه شنبه- با انتشار بیانیه ای درباره مراسم افتتاح جام قهرمانی غرب آسیا در کربلا ضمن تأکید بر عدم ناراحتی مطلق خود از این مراسم،‌ موضوع تحریم پخش موسیقی در ورزشگاه کربلا را مورد اتفاق نظر همه ندانست. 

وی در این بیانیه نوشت: «ابتدا باید بگویم که من از طرفداران ورزش فوتبال نیستم چرا که معتقدم اتلاف وقت و سرمایه است اما عده زیادی عاشق و پیگیر این ورزش هستند و حتی در نگاه برخی معیار پیشرفت و تمدن است. بنابراین اگر من دیدگاهم را درباره فوتبال بیان کردم، به مفهوم دشمنی با مخالفان دیدگاهم نیست». 

صدر در ادامه بیانیه خود بر میانه‌روی در مراسم ورزشی تأکید کرد و اینکه میزبانی این مراسم نباید در دست گروه‌های بسیار افراطی و متعصب و یا بر عکس عده‌ای فاسد قرار گیرد. فوتبال نه اندیشه نماز و عبادت و نه اندیشه لهو و لعب است. هیچ یک از طرفین حق ندارند در تحمیل عقاید خود اصرار کنند که در این صورت تیم ملی فوتبال مظلوم و قربانی خواهد شد.

وی تأکید کرد که اعتدال این است که ورزش فوتبال نه تحت سیطره مقدس‌مآبی و نه بهانه‌ای برای انحلال و انحراف قرار گیرد. 

صدر در ادمه بیانیه خود نوشت: «میانه‌روی به این موضوع کمک بسیاری می‌کند، ‌به گونه‌ای که تمام گرایش‌ها و رویکردها را راضی نگه دارد. می‌توان مراسم افتتاحیه را در عین میانه‌روی به گونه‌ای برگزار کرد که نه به اصول و سنن عراق خدشه وارد کند و نه اینکه آزادی‌های جوانان را که به دنبال تفریحی مقبول هستند، سرکوب کند». 

وی گفت: «صدور بیانیه‌هایی در محکومیت چنین اموری جوانان را به واکنش منفی و تبدیل بازی فوتبال به باشگاه‌های شبانه و دیگر امور کاملا حرام سوق دهد. به ویژه اینکه باید توجه داشت تحریم فوتبال موضوعی است که فقط با عناوین ثانوی و غیر قابل قبول نزد همه مطرح می‌شود و تحریم موسیقی همزمان با آغاز بازی در ورزشگاه کربلا مورد اتفاق نظر همه نیست و فقط  تحقیر زنان و هتک حرمت آنان از نظر همه مطرود و مرفوض است». 

 

مقتدی صدر ورزشگاه کربلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر