کد خبر: 794635 A

سئول و واشنگتن امروز- دوشنبه- رزمایش مشترک سالانه را به منظور مقابله با هشدارهای پیونگ یانگ که انجام آن را تهدیدی برای پرونده مذاکرات هسته‌ای آمریکا و کره‌شمالی توصیف کرده است، برگزار می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ سئول و اشنگتن امروز- دوشنبه- رزمایش مشترک سالانه را به‌رغم هشدارهای پیونگ‌یانگ نسبت به تهدید پرونده مذاکرات هسته‌ای بین آمریکا و کره شمالی برگزار می‌کنند. 

این رزمایش پس از اقدام پیونگ یانگ برای آزمایش موشک‌های کوتاه‌برد طی روزهای گذشته صورت می‌گیرد. پیونگ یانگ یکی از این آزمایش‌ها را هشدار رسمی به سئول نسبت به انجام تمرین‌هایی توصیف کرده بود که بیشترآ نها شامل شبیه‌سازی رایانه‌ای عملیات با واشنگتن است.

یک مقام وزارتی به خبرنگاران گفت: «در حال حاضر برای انجام تمرین‌های مشترک به منظور توانمند سازی سئول برای به دست گرفتن کنترل عملیات پیش‌بینی شده در زمان جنگ آماده می‌شویم». 

بر اساس معاهده امنیتی آمریکا و کره جنوبی یک ژنرال آمریکائی، فرماندهی نیروهای مشترک در زمان جنگ را به عهده می‌گیرد اما سئول تا کنون تلاش کرده تا عکس این معادله را محقق کند. 

تحلیلگران معتقد هستند که فعالیت‌های نظامی هر دو طرف می‌تواند مذاکرات در زمینه برنامه سلاح هسته‌ای کره شمالی را به تعویق اندازد. 

«کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پس از یک سال تنش‌های روزافزون و تهدیدهای متقابل سال گذشته در یک نشست تاریخی در سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند. 

دومین نشست آنها در هانوی نیز در ماه فوریه گذشته در میان اختلاف بر سر کاهش تحریم‌ها و عقب‌نشینی‌های کره‌شمالی به پایان رسید.

ترامپ و کیم برای رایزنی درباره از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در دیدار با یکدیگر در منطقه عاری از سلاح بین دو کره توافق کردند اما این گفت و گوها در سطح تیم کاری هنوز آغاز نشده است.  

 

رزمایش مشترک واشنگتن و سئول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر