کد خبر: 794197 A

اسماء اسد در برنامه تلویزیونی:

همسر رئیس جمهوری سوریه در برنامه تلویزیونی از پیروزی بر بیماری سرطان و شکست کامل این بیماری خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «اسماء اسد»، همسر «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه با حضور در برنامه تلویزیونی که صفحه ریاست جمهوری این کشور در فیسبوک نیز آن را منتشر کرد،  از پیروزی بر بیماری سرطان و شکست کامل این بیماری خبر داد. 

اسما برای نخستین بار بدون پوشش سر چنانکه در دوره درمان بیماری عادت داشت، در برنامه تلویزیونی سوریه با عنوان «سفر عمر» ظاهر شد و از دوره درمان بیماری خود سخن گفت. 

همسر اسد در پاسخ به پرسشی درباره اینکه دوره درمان وی به چه مرحله‌ای رسیده، گفت: «دوره بیماری من با تمام دردها، رنج‌ها، آثار منفی و حتی مثبت آن تمام شد و من به لطف خداوند از بیماری رهایی یافتم».

وی در این برنامه درباره تشخیص بیماری صحبت کرد و گفت: «آنچه من انجام دادم،‌ بسیار بدیهی و آزمایش سلامت ای بی است، چرا که تشخیص زود هنگام بیماری میزان موفقیت درمان را افزایش می‌دهد، من از کمپین تشخیص زود هنگام بیماری سرطان سینه حمایت می‌کنم، ‌این درست نیست که من زنان را به انجام این اقدامات تشویق کنم اما خود به آن عمل نکنم، به ویژه اینکه در کمپین اخیر مشخص شد زنی که دیر اقدام به معاینه و انجام آزمایش کرده و منتظر است بیماری جسمش را فرا گیرد، برای خود او و جامعه بازتاب بسیار بدی به همراه دارد. این امور از انگیزه‌های من برای انجام چنین اقدامی بود که در حقیقت یک گام طبیعی است». 

اسماء در ادامه افزود: «به همین مناسبت زنان بالای ۴۰ سال را به انجام آزمایش‌های سالانه برای تشخیص زودهنگام سرطان سینه دعوت کرده و از آنها می¬خواهم که نترسند،‌ من یک مثال زنده برای آنها هستم». 

وی در پاسخ به این پرسش که چرا دوره درمان را در بیمارستان نظامی طی کرد،‌ گفت: «پس از ۹ سال جنگ باز هم می‌پرسید چرا بیمارستان نظامی؟».

اسماء اسد نسبت به سپری کردن دوره درمان در این بیمارستان نظامی ابراز افتخار کرد.

سرطان سینه اسماء اسد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر