کد خبر: 794171 A

ابومحمد الجولانی:

سرکرده گروه تروریستی «تحریر الشام» روز گذشته- شنبه- اعلام کرد که این گروه از منطقه عاری از سلاح در شمال غرب سوریه خارج نخواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ «أبو محمد الجولانی» سرکرده گروه تروریستی «تحریر الشام»،‌ (جبهه النصره) سابق روز گذشته -شنبه- درست دو روز پس از اعلام آتش‌بس دمشق به شرط ایجاد منطقه عاری از سلاح در شمال غرب سوریه و خروج عناصر تروریستی از آن اعلام کرد که گروهک وی از این منطقه خارج نخواهد شد. 

جولانی مدعی شد: «تا زمانی که دولت سوریه از اقدام نظامی دست برندارد و به گفت‌وگوهای سیاسی و مسالمت‌آمیز بازنگردد، ما هرگز از این منطقه خارج نخواهیم شد». 

وی با تأکید بر مخالفت این گروه تروریستی با ورود نیروهای نظارت روسیه به منطقه عاری از سلاح بر اساس مفاد توافق گفت: «ما موضع خاصی در قبال درخواست دوستان و دشمنان نداریم». 

استان ادلب و مناطق مجاور آن با حدود سه میلیون نفر جمعیت تقریبا همه روزه مورد حملات و درگیری‌های خشونت‌آمیز قرار می‌گیرد. این در حالی است که این منطقه بر اساس توافق سوچی بین روسیه و ترکیه در سپتامبر ۲۰۱۸ به عنوان منطقه عاری از سلاح معرفی شد و مستلزم خروج گروه‌های معارض با سلاح سنگین و متوسط و خروج عناصر تروریستی از منطقه تعیین شده است.

اما این توافق به طور کامل اجرائی نشد و دمشق،‌ ترکیه را به حمایت از گروه‌های معارض برای ایجاد اخلال در اجرای توافق متهم می‌کند. 

منطقه حائل تحریر الشام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر