کد خبر: 793360 A

اتحادیه اروپا اعلام کرد که همچنان با وزیر خارجه ایران همکاری می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا اعلام کرد که به‌رغم قرار گرفتن «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران، در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، همچنان با او همکاری می‌کند. 

وزارت خزانه‌داری آمریکا، بامداد امروز- پنجشنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد: «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران، براساس فرمان اجرایی ۱۳۸۷۶ مورد تحریم قرار می‌گیرد.

«استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا اظهار داشت ایالات متحده از طریق تحریم ظریف، پیام واضحی را برای حکومت ایران می فرستد مبنی بر این که رفتارهای اخیر این حکومت کاملا غیرقابل قبول است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا در این‌باره تصریح کرد: «ایالات متحده محمدجواد ظریف را به عنوان طرف اصلی در مذاکرات احتمالی هسته‌ای نمی‌داند و تمایل داریم با کسی در تماس باشیم که نقشی تعیین‌کننده در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها دارد.»

وی در عین حال افزود: «ما شرایط خاص برای سفر محمدجواد ظریف، از جمله سفرهایش یه سازمان ملل، و معاهدات سازمان ملل را در این زمینه دنبال می‌کنیم.»

این اقدام کم‌سابقه دیپلماتیک یک ماه پس از فرمان اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، در اعمال تحریم‌هایی علیه دفتر مقام معظم رهبری انجام می‌شود.

اتحادیه اروپا محمد جواد ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر