کد خبر: 793310 A

سخنان بشار اسد به مناسبت روز ارتش:

رئیس جمهوری سوریه و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور تأکید کرد که ارتش در راه دفاع از وطن از هر چیز گرانبهایی گذشت و زیباترین تصاویر مقاومت و قهرمانی را در جنگ علیه تروریسم به تصویر کشید.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا، «بشار اسد»، رئیس‌جمهوری سوریه طی سخنرانی به مناسبت روز ارتش خطاب به نیروهای مسلح گفت: «ای مردان گرامی، بزگ و شریف! این روز بزرگ را به شما قهرمانان از صمیم قلب تبریک می­‌گویم و محبت و سپاسگزاری مردم گرامی و سوریه برای افسران قهرمان  میدان مبارزه را ابلاغ می‌­کنم».

بشار اسد خطاب به مردان ارتش سوریه گفت: «فرزندان شجاع نیروهای مسلح! ما به شما افتخار می‌کنیم و بر پیشانی­‌های بلند شما که پرچم پیروزی را حمل کرده، بوسه می‌­زنیم. ای کسانی که وعده دادید و وفای به عهد کردید و هنگامی که وطن شما را ندا در داد، ‌لبیک گفتید و ثابت کردید که مدافعان به حق خاک و آبرو هستید.... شما در طول بیش از هشت سال جنگ تحمیلی علیه سوریه در راه دفاع از وطن هیچ شئ گرانبهایی برای خود ذخیره نکردید و زیباترین تصاویر قهرمانی و فداکاری را در راه مبارزه علیه تروریسم به تصویر کشیدید، شما آزاده و مرد میدان امانتداری و انجام وظیفه و مسئولیت‌پذیری بودید».

رئیس‌جمهوری سوریه در ادامه افزود: «میادین مردانگی و شرف به فداکاری شما شهادت می­‌دهند و دشمن پیش از دوست به صلابت و ثبات و شجاعت شما اقرار کرد. تمام این امور از ایمان راسخ شما به خداوند، وطن و عدالت در قضیه­ای سرچشمه می‌­گیرد که برای آن دفاع می­‌کنید... مردم مفتخر به نام سوریه و آماده فداکاری در راه اعتلای عزت و استقلال! مبارک باد بر ملتی که شما مدافعانش هستید و مبارک باد بر ارتشی که شما مردان آن! گوارا باد بر وطنی که شما دژ مستحکم آن در مقابل طمع‌ورزی‌های دشمن هستید».

بشار اسد در پایان گفت:‌ «یک بار دیگر این عید را به شما که در حال انجام وظیفه هستید، تبریک گفته و به شما می­‌گویم: به شما اعتماد کامل داریم، شما شایسته اعتماد و حاملان پیام حال و آینده کشور هستید، چشم امید و همه نگاه‌­ها به سمت شماست و قلب میلیون­‌ها سوری برای آینده‌­ای درخشان می‌تپد... رحمت و جاودانگی برای شهدا و شفای عاجل برای جانبازان و آزادی کامل وطن را از خداوند خواستاریم... عید مبارک!».

بشار اسد روز ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر