کد خبر: 793290 A

ائتلاف آزادی و تغییر در سودان:

کمیته اقدام میدانی ائتلاف آزادی و تغییر سودان صبح امروز- پنجشنبه- اعلام کرد که عناصر رژیم مخلوع،‌ در اختیار عناصر جاسوس خود سلاح گرم توزیع کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، کمیته اقدام میدانی ائتلاف آزادی و تغییر سودان صبح امروز- پنج شنبه- با انتشار بیانیه‌ای در آستانه آغاز تظاهرات میلیونی در سراسر این کشور با عنوان «قصاص عادلانه» اعلام کرد:‌ «عناصر رژیم مخلوع، سلاح گرم در میان عناصر جاسوس رخنه‌کرده در میان گروه‌های انقلابی قرار داده‌اند تا نیروهای نظامی و غیر نظامی را مورد هدف قرار دهند». 

در این بیانیه آمده است: «کمیته اقدام کاری از تلاش‌های رژیم مخلوع برای نفوذ به برخی از گروه‌های انقلابی و اقدام به توزیع اسلحه بین آنها با خبر شده است». 

بیانیه مذکور نوشته است: «این توطئه از سوی رژیم مخلوع برای ایجاد خشونت در چارچوب گسترده از طریق تحریک این گروه‌ها به تیراندازی به شهروندان و نیروهای نظامی طراحی شده است». 

کمیته اقدام کاری ائتلاف تغییر، این عملیات را تلاش برای انحراف کشور به سمت دایره خشونت با هدف مسدود کردن مسیر حرکت انقلابیون و مانع‌تراشی در مسیر تحقق اهداف تعیین‌شده آنها بر اساس بیانیه ائتلاف توصیف کرد. 

در ادامه این بیانیه آمده است: «کمیته اقدام کاری کشف کرد که توطئه رژیم مخلوع با هماهنگی و دخالت مستقیم یکی از فرماندهان سابق دستگاه امنیت و اطلاعات ملی طراحی می‌شود». 

بیانیه مذکور تأکید کرده است که این فرد یکی از عناصر مشهور به خشونت است که در سال ۲۰۱۸ بازنشست و به فساد مالی متهم شد و برای مدتی در زندان رژیم سابق حبس بود تا اینکه در ماه‌های اخیر آزاد شده بود».

کمیته اقدام کاری،‌ شورای نظامی را مسئول کامل هر نوع حوادث خشونت‌آمیز و کشتار و خونریزی مردم بی‌گناه سودان خواند و نوشت: «این توطئه‌ها با آگاهی و هماهنگی شورای نظامی طراحی و مدیریت می‌شود. بنابراین جنایتی است که بر فاصله گرفتن شورای نظامی از شعارهای خود برای حمایت از مردم سودان و انقلاب آنها تأکید می‌کند». 

در ادامه این بیانیه آمده است: «در صورتی هم که این توطئه‌ها بدون آگاهی شورای نظامی طراحی و مدیریت شوند، باز هم بر کوتاهی آشکار شورا در انجام وظایف خود و حفظ امینت و صلح و حمایت از شهروندان دلالت می‌کند».

در بیانیه مذکور همچنین تأکید شده است که توده‌های مردم سودان قادر به کشف و شکست توطئه‌های دستگاه امنیتی رژیم مخلوع هستند و از هیچ نوع مقاومت صلح‌آمیز تا زمان تحقق اهداف انقلاب باز نخواهند ایستاد».

سلاح گرم ائتلاف آزادی و تغییر رژیم مخلوع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر