کد خبر: 793222 A

وزیر مشاور در امور خارجه امارات در سلسله توئیت‌­هایی ضمن تأکید بر اتحاد و ائتلاف با عربستان سعودی از سیاست­‌های قطر در منطقه انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، «انور قرقاش»، ‌وزیر مشاور در امور خارجه امارات در سلسله توئیت‌­هایی نوشت: «من نسبت به روابط استراتژیک با کشور برادر عربستان نگران نیستم و می­‌دانم که این روابط روز به روز و در تمام سطوح محکم­‌تر و عمیق­‌تر می­‌شود. آنچه که باعث نگرانی من می­‌شود، انزوای قطر و عمیق­‌تر شدن بحران این کشور از طریق سیاست­‌های تبلیغاتی پوچ و بیهوده­‌ای است که عناصری چون پول و مزدوران آن را اداره می‌­کنند و شهروند قطری از آن دور است و رنج می‌­برد».

وی در توئیت دیگری نوشت: «شکاف در صف اتحاد عربستان و امارات در پرونده یمن و ایران و غیر آن محال است و رسانه‌­های قطر درک نمی­‌کنند که ائتلاف و اتحاد ما با فداکاری‌­ها و تعمیق روابط از طریق هماهنگی و گفت‌و‌گو و صداقت و نیز از طریق دفاع سعودی­‌ها از شراکت خود با امارات تقویت می‌‌شود. من با این وجود برای سیاست‌گذاران قطری که رنج این کشور را عمیق و عمیق­‌تر می­‌کنند، متأسفم».

قرقاش در ادامه پیام‌های توئیتری خود عنوان کرد: «برخی کاربران از من می‌­پرسند چه موقع شاهد حل  بحران قطر خواهیم بود که تعادل این کشور را برقرار و به کانون اصلی خود باز می­‌گرداند؟ من آنها را با این پاسخ اقناع می­‌کنم که تحقق دو هدف متناقض محال است، نمی‌­شود که قطر برای آشتی در محیط خود تلاش کند اما با رسانه‌­ها، پول، سیاست و مزدورانش علیه عربستان و برادرانش شبانه روز به ناحق ناسزا گوید».

 

قطر توئیت انور قرقاش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر