کد خبر: 793167 A

مقام‌های امنیتی آمریکا اعلام کردند، پسر رهبر گروه القاعده کشته شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از وال‌استریت ژورنال، مقام‌های آمریکایی، روز گذشته از مرگ «حمزه بن‌لادن» پسر «اسامه بن‌لادن» رهبر گروه القاعده خبر دادند. 

این مقام‌ها با بیان این‌که جزئیات، زمان، محل و شرایط پیرامون مرگ حمزه بن‌لادن هنوز مشخص نیست، اظهار داشتند، پیام‌های رد و بدل شده بین اعضای این گروه نشان می‌دهد که وی کشته شده است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا از پاسخ دادن به سوال خبرنگاران در این مورد خودداری کردند.

مقام‌های آمریکا طی سال‌های اخیر نسبت به تهدیدهای مکرر حمزه بن‌لادن که خواستار حمله به آمریکایی‌ها و همچنین متحدان آمریکا شده بود، ابراز نگرانی کرده بودند.

در همین راستا، دولت آمریکا در ماه فوریه گذشته جایزه‌ای یک میلیون دلاری در ازای هر گونه اطلاعات در مورد محل اختفای حمزه بن‌لادن تعیین کرد.

وزارت خارجه آمریکا گفته بود که حمزه بن‌لادن «در حال یافتن جایگاه رهبر» در گروه القاعده است. سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا بیش از پیش پسر کوچک بن لادن را به عنوان جانشین بالقوه او در نظر می‌گیرند.

به گفته منابع اطلاعاتی آمریکایی، حمزه بن‌لادن احتمالا در سال ۱۹۸۹ در عربستان متولد شده است.

حمزه بن‌لادن تهدید کرده بود که انتقام خون پدرش را از آمریکا خواهد گرفت.

اسامه بن لادن بنیانگذار گروه القاعده و طراح اصلی حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ بود که در سال ۲۰۱۱ توسط نیروهای آمریکا در پاکستان کشته شد.

القاعده اسامه بن‌لادن حمزه بن‌لادن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر