کد خبر: 792876 A

بهای طلا امروز- چهارشنبه- همزمان با پیش‌بینی سرمایه گذاران از نتیجه نشست شورای بانک مرکزی آمریکا درباره کاهش نرخ بهره، برای نخستین بار از زمان بروز بحران مالی بدون تغییر نسبت به روز گذشته ثابت ماند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، بهای طلا امروز- چهارشنبه- به دنبال پیش‌بینی سرمایه‌گذاران از نتایج نشست شورای بانک مرکزی آمریکا و کاهش نرخ بهره توسط سیاست‌گذاران پولی برای نخستین بار از زمان بحران مالی بدون تغییر نسبت به روز گذشته ثبات را تجربه کرد. 

بهای طلا در معاملات آنی رأس ساعت پنج و ۴۹ دقیقه به وقت محلی در هر اونس بدون تغییر هزار و ۴۳۱ دلار و هفت سنت ثبت شد. 

بها طلا در معاملات آتی آمریکا با یک دهم درصد افزایش به هزار و ۴۴۲ دلار و ۹۰ سنت در هر اونس رسید.

بازار منتظر است که ببیند آیا اقدام کمیته بازار آزاد فدرال آمریکا فقط یک بار نرخ بهره را کاهش می‌دهد یا اینکه سرآغاز چرخه کاهش بهره خواهد بود. 

پیش‌بینی‌ها از کاهش نرخ بهره آمریکا احتمال افزایش هزینه‌های مصرف‌کنندگان و قیمت‌ها در آمریکا را بالا می‌برد و به رشد اقتصادی کند و تورم ضعیف اشاره می‌کند.

از سوی دیگر، تغییر قابل ذکری در شاخص دلار به عنوان یکی از شش ارز اصلی پس از رسیدن به بالاترین سطح در جلسه گذشته ایجاد نشده است. 

از بین دیگر معادن گرانبها، ‌نقره با پنجم دهم درصد کاهش در معاملات آنی به ۱۶ دلار و ۵۰ سنت در هر اونس رسید. 

پلاتین با یک و چهار دهم درصد افزایش به ۸۷۸ دلار و ۲۰ سنت و پالادیوم با هشت دهم درصد افزایش به هزار و ۵۲۶ دلار و ۲۷ سنت در هر اونس رسید.

ثبات بانک مرکزی آمریکا بهای طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر