کد خبر: 792521 A

وزیر کشاورزی فرانسه:

وزیر کشاورزی فرانسه امروز- سه‌شنبه- تهدید رئیس‌جمهوری آمریکا درباره اعمال تعرفه بر پاریس در پاسخ به اعمال مالیات بر شرکت‌های بزرگ اینترنتی آمریکا را ابلهانه و احمقانه توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ « دیدیه گیلوم» وزیر کشاورزی فرانسه امروز -سه‌شنبه- تهدید «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا برای اعمال تعرفه بر فرانسه در پاسخ به اقدام پاریس برای اعمال مالیات بر شرکت‌های بزرگ اینترنتی این کشور را پوچ و ابلهانه توصیف کرد. 

گیلوم گفت: «حتما نگران اعمال تعرفه هستم اما این کار بسیار ابلهانه است. این خیلی احمقانه است که بگوئی اگر بر شرکت‌های اینترنتی ما مالیات اعمال کنید ما نیز بر شما تعرفه می‌بندیم، این ساده‌لوحی است».

وی در ادامه افزود: «ما بر شرکت‌های دیجیتال مالیات اعمال می‌کنیم، ‌چرا که این شرکت‌ها با جذب افرادی از کشور ما درآمدهای میلیون یا میلیاردها دلاری و یورویی کسب می‌کنند و هیچ دلیلی وجود ندارد که مالیات پرداخت نکنند». 

وزیر کشاورزی فرانسه در ادامه گفت: «این برای سومین بار است که رئیس‌جمهوری آمریکا  به اعمال تعرفه تهدید می‌کند، سه بار در طول یک سال! خواهیم دید که در حال حاضر چه خواهد کرد».

ترامپ در صفحه توئیتر نوشته بود: «فرانسه بر شرکت‌های بزرگ تکنولوژی ما مالیات اعمال کرد. اگر کشوری شایسته اعمال مالیات بر این شرکت‌ها باشد،‌ کشور مادر یعنی آمریکاست». 

وی در ادامه نوشت: «به زودی به حماقت ماکرون پاسخ متقابل خواهیم داد».

ترامپ در ماه ژوئن به احتمال اعمال تعرفه‌های گمرکی اضافی بر فرانسه برای اصلاح رقابت منفی خود اشاره کرده بود.

«برنو لومر»، وزیر دارائی فرانسه در نشست کشورهای گروه هفت که هفته گذشته در این کشور برگزار شد، اعلام کرد که کشورش از اعمال مالیات بر شرکت‌های بزرگ اینترنتی عقب‌نشینی نخواهد کرد.

وزیر کشاورزی فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر