کد خبر: 791854 A

امارات از زمان پیشی گرفته و برای ایفای نقش به اصطلاح کارآمدتردر چارچوب فعالیت آمریکا در منطقه و عملی شدن طرح «معامله قرن» خیز برداشته است.

به گزارش ایلنا به نقل از خلیج آن لاین، امارات که در دوره اخیر به طرز چشمگیری توسط ایالات متحده نادیده گرفته شده است، ‌تلاش می‌کند تا به هر طریقی نام خود را روی میز آورد و به این تریب نقش پر رنگ‌تری در معامله قرن که فلسطینی‌ها کاملا  با آن مخالف هستند و آن را نخواهند پذیرفت، ایفا کند.

نقش جدیدی که امارات تلاش می‌کند به آن دست یابد و آن را پاداش بزرگ آمریکا برای خود می‌داند، میزبانی کارگاه آینده برای بررسی تحولات معامله قرن و پیگیری نتایج کارگاه اقتصادی منامه است که در روزهای ۲۵ و ۲۶ ماه گذشته برگزار شد و به دنبال آن تندباد انتقادها و موضع‌گیری‌های مخالفت‌آمیز به پا خاست. 

بنا به گزارش منابع بلندپایه عرب، أبوظبی به صورت رسمی توسط «جرد کوشنر» مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به واشنگتن برای میزبانی رایزنی‌های معامله قرن اعلام امادگی کرده و امارات را پس از بحرین دومین ایستگاه قطار معامله قرن ذکر کرده است. 

این منابع توضیح دادند که دولت آمریکا به رغم محافظه‌کاری‌های گسترده نسبت به آنچه نقش ضعیف امارات در منطقه و کاهش نفوذ آن در مقایسه با دیگر کشورهای عربی خوانده، با درخواست أبوظبی موافقت کرده و تصمیم به برگزاری نشست بعدی معامله قرن در این کشور گرفته است. 

منابع عربی توضیح دادند که امارات مسئولیت نشست آینده را به عهده گرفته و از چهره‌ها و شخصیت‌های عربی، اسرائیلی، آمریکایی و حتی فلسطینی برای مشارکت در این نشست دعوت می‌کند، تا از خاک خود گام جدید معامله قرن را که فلسطینی‌ها بزرگ‌ترین تهدید برای آینده خود می‌دانند، اعلام کند. 

این منابع گفتند که أبوظبی اوایل ماه آگوست رسما برای برگزاری نشست پس از عید قربان اعلام آمادگی می‌کند.  

منابع مذکور،‌ نشست أبوظبی را مکمل کارگاه منامه عنوان کردند که طرف آمریکایی به ویژه کوشنر تصمیم‌های جدید در ارتباط با معامله قرن اتخاذ و توافق‌های صورت گرفته در نشست بحرین را اجرا خواهد کرد.

امارات معامله قرن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر