کد خبر: 791449 A

گروه بانک عربی، بزرگ‌ترین بانک اردن از افزایش چهار درصدی سود خالص خود در نیمه نخست سال جاری میلادی در نتیجه رشد درآمد اصلی بانک خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، گروه بانک عربی، بزرگ‌ترین بانک اردن اعلام کرد که سود خالص این بانک در نیمه نخست سال جاری میلادی با چهار درصد افزایش به دنبال رشد درآمد اصلی بانک به ۴۵۳ میلیون دلار رسیده است. این رقم سال گذشته ۴۳۶  میلیون دلار بوده است. 

در بیانیه بانک عربی اردن که امروز -یکشنبه- منتشر شد، آمده است که مجموع وام‌ها تا پایان ماه ژوئن با سه درصد افزایش به ۲۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که مجموع سپرده‌ها نیز با سه درصد افزایش به ۳۴۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است. 

بانک عربی یکی از مؤسسه‌های مالی اصلی در خاور میانه به شمار می‌رود. 

«صبیح المصری»،‌ رئیس هیأت مدیره بانک عربی گفت که عملکرد قوی این بانک به‌رغم ادامه کندی رشد اقتصادی در منطقه، توانایی بانک را برای انطباق با محیط دشوار پولی منعکس می‌کند.

بانک عربی در ۳۰ کشور در پنج قاره شعبه داشته و ۴۰ درصد سهام بانک عربی ملی در عربستان سعودی را در اختیار دارد. 

«نعمة الصباغ» مدیر اجرائی بانک عربی گفت: «موقعیت مرکز مالی بانک نتیجه ادامه عملکرد این بانک برای حفظ سپرده‌های نقدی بالا است به گونه‌ای که نسبت وام‌ها به سپرده‌ها به ۷۶ و ۹ دهم رسیده و همچنین تسهیلات اعتباری همزمان با حفظ میانگین صد در صدی هم‌پوشانی، تقویت شده است. 

صباغ گفت: «این نتایج همچنین رشد درآمد اصلی بانک همراه با افزایش پنج درصدی درآمد خالص سود را نشان می‌دهد». 

 

 

 

سود خالص بانک عربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر