سرخط خبرها:
کد خبر: 791414 A

زلمای خلیل‌زاد:

نماینده آمریکا در امور افغانستان گفت که مذاکرات مستقیم میان طالبان و تیم مذاکره‌کننده افغانستان پس از توافق واشنگتن با این شبه‌نظامیان صورت می‌گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی الجزیره، «زلمای خلیل‌زاد» نماینده آمریکا در امور افغانستان، گفت که مذاکرات مستقیم میان طالبان و تیم مذاکره‌کننده افغانستان پس از توافق واشنگتن با این شبه‌نظامیان صورت می‌گیرد. 

این در حالی است که «عبدالسلام رحیمی»، وزیر امور صلح افغانستان، امروز -یکشنبه- گفت که طی ۱۴ روز آینده ۱۵ نماینده این هیات با طالبان دیدار می‌کنند. 

خلیل‌زاد که در حال حاضر در کابل به سر می‌برد در پیامی توئیتری گفت که مذاکرات «بین‌الافغان» شامل نمایندگان طالبان و «تیم جامع مذاکره ملی، شامل مقام‌های عالی دولت، نمایندگان احزاب سیاسی و فعالان اجتماعی و حوزه زنان می‌شود.»

این در حالی است که «ذبیح‌الله مجاهد»، سخنگوی طالبان، با تایید این اظهارات خلیل‌زاد عنوان کرد که هرگونه گفت‌وگو با نمایندگان افغان پس از رسیدن به توافق با دولت آمریکا صورت می‌گیرد. وی همچنین تاکید کرد که این گروه «با دولت یا نظام افغانستان» وارد مذاکره نخواهد شد. 

 

طالبان و آمریکا زلمای خلیل‌زاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر