کد خبر: 791387 A

بر اساس گزارش وزارت بهداشت دولت وفاق ملی لیبی تعداد قربانیان بمباران هوائی جنگنده‌های وابسته به نیروهای موسوم به ارتش ملی در یک بیمارستان صحرایی در جنوب طرابلس به پنج نفر رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، وزارت بهداشت دولت وفاق ملی لیبی گزارش داد که آمار قربانیان حمله هوایی نیروهای موسوم به ارتش ملی این کشور به فرماندهی خلیفه حفتر به یک بیمارستان صحرایی در جنوب طرابلس به پنج نفر افزایش یافته است. 

«مصطفی الجمعی» سخنگوی مرکز رسانه‌ای عملیات «آتشفشان خشم» وابسته به دولت وفاق ملی لیبی پیش از این اعلام کرده بود که در این بمباران هوایی چهار نفر شامل سه پزشک و یک امدادگر کشته و شش نفر دیگر زخمی شده‌اند.

جمعی تصریح کرد که این بمباران هوایی بیمارستان صحرایی «سوانی» در جنوب طرابلس را هدف قرار داده است.

وی افزود: «این بیمارستان برای سومین بار است که از زمان آغاز حملات مورد هدف قرار می‌گیرد». 

جمعی چنین توصیف کرد که حفتر در حقیقت با این بمباران از خسارت‌ها و شکست‌هایش در طرابلس انتقام می‌گیرد. 

نیروهای حفتر پس از گذشت حدود چهار ماه از آغاز حمله به طرابلس نتوانسته‌اند به مرکز این شهر نفوذ پیدا کنند و در دوره‌های اخیر متحمل شکست‌های متعددی شده‌اند.

بزرگ‌ترین شکست حفتر در شکست نیروهایش در شهر «الزوایه» ۴۵ کیلومتری غرب طرابلس و از دست دادن قلب ارتش در شهر «الغربان» نمود یافته است. 

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، حمله نیروهای حفتر به طرابلس از ابتدا تا کنون بیش از هزار کشته و حدود پنج هزار و ۵۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

طرابلس بیمارستان صحرایی بمباران هوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر