کد خبر: 791318 A

یک هیأت آمریکایی به ریاست مشاور نیروهای ائتلاف بین‌المللی روز گذشته- شنبه- از شهرک «الصوره» واقع در استان «دیرالزور» تحت کنترل نیروهای دموکرات سوریه (قسد) دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از بلدی نیوز، یک هیأت آمریکایی به ریاست «ویلیام روباک»،‌ مشاور نیروهای ائتلاف بین‌المللی روز گذشته -شنبه- از شهرک «الصوره» واقع در شمال استان «دیرالزور» که تحت کنترل نیروهای دموکرات سوریه (قسد) است،‌ دیدار کرد. 

رسانه‌های محلی اعلام کردند که این هیأت با مسئولان شوراهای شهری و شخصیت‌های عشایری در «دیرالزور» دیدار و موضوعات و مشکلات خدماتی و امنیتی در منطقه را بحث و بررسی کرده و تعهداتی برای ادامه حمایت از این مناطق ارائه داده است.

فرمانده منطقه مرکزی ارتش ایالات متحده در امور خاورمیانه پیش از این با «مظلوم عبدی»،‌ فرمانده نظامی نیروهای دموکرات سوریه در استان «الرقه» دیدار و درباره تحولات «منطقه امن» در شمال این کشور بحث و رایزنی کرده بود.

بر اساس این گزارش، ایالات متحده از نیروهای دموکرات سوریه که بر بخش‌های وسیعی از شمال شرق این کشور در استان‌های حلب، ‌رقه، دیرالزور و حسکه تسلط دارند، به شدت حمایت کرده است.

دیرالزور قسد هیأت آمریکائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر