کد خبر: 791023 A

پلیس روسیه اعضای سرشناس مخالفان دولت در مسکو را بازداشت کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، پلیس روسیه اعضای سرشناس مخالفان دولت در مسکو را پیش از برگزاری یک تجمع اعتراضی که بناست امروز -شنبه- برگزار شود، بازداشت کرده است. این در حالی است که مقام‌های مسکو این تظاهرات را غیرقانونی اعلام کرده‌اند و درباره به خشونت کشیده شدنش هشدار داده‌اند. 

این تظاهرات که قرار است ساعت ۱۱ صبح به وقت گرینویچ برگزار شود، در اعتراض به محرومیت شمار زیادی از نامزدهای مخالفان از شرکت در انتخابات محلی هشتم سپتامبر صورت می‌گیرد. 

مقام‌های رسمی اعلام کرده‌اند که این نامزدها به‌خاطر آن‌که نتوانسته‌اند تعداد لازم امضا را برای حمایت از خود تهیه کنند رد صلاحیت شده‌اند؛ اتهامی که مخالفان آن را بی‌اساس می‌دانند. 

«الکسی ناوالنی» از مخالفان سرسخت کرملین، چهارشنبه گذشته بازداشت و به ۳۰ روز زندان محکوم شد. «ایلیا یارمیش» از هم‌پیمانان ناوالنی، امروز اعلام کرد که پلیس آپارتمان او را تفتیش و سپس وی را بازداش کرده است. 

«کرا یارمیش» سخنگوی ناوالنی، در پیامی توئیتری اعلام کرد که یک فعال دیگر نیز امروز صبح بازداشت شده است. باقی فعالان نیز از حضور پلیس در منازل‌شان و تجسس خبر داده‌اند. 

«سرگئی سوبیانین» شهردار مسکو، در حساب شخصی‌اش در شبکه‌های اجتماعی هشدار داد که مقام‌ها برای حفظ نظم عمومی، قاطعانه رفتار خواهند کرد. 

روسیه الکسی ناوالنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر