کد خبر: 790180 A

نماینده آمریکا در امور ایران در پیامی توئیتری بار دیگر بر مواضع تکراری و بی‌اساس این کشور علیه ایران تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، «برایان هوک»، نماینده آمریکا در امور ایران، در پیامی توئیتری بار دیگر بر مواضع تکراری و بی‌اساس این کشور در قبال تحریم‌ها علیه ایران تاکید کرد. 

هوک در سخنانی بی‌اساس مدعی شد: «امروز می‌خواهم با مردم ایران درباره تحریم‌های آمریکا علیه این کشور و افسانه‌هایی که درباره آن مطرح می‌شود، صحبت کنم. آخرین‌باری که آمریکا تحریمی علیه ایران اعمال کرد به سال ۲۰۱۲ بازمی‌گردد. در آن زمان نیز، مقام‌های ایران همان ادعاهایی را مطرح کردند که امروز بر آن تاکید دارند.»

وی در ادامه سخنان بی‌اساس خود مدعی شد: «افسانه شماره یک؛ این‌که ایالات متحده منابع دارویی را که به ایران صادر می‌شود تحریم می‌کند. اما حقیقت آن است که آمریکا مواد و تجهیزات دارویی را از فهرست کالاهای تحریمی مستثنی کرده است. تحت قوانین ما، مجوزی برای صادرات مواد دارویی از آمریکا به مردم ایران صادر شده است. آمریکا برای مردم ایران احترام بسیاری قائل است و نمی‌خواهد مانع دسترسی آنان به مواد و تجهیزات پزشکی شود.»

 هوک با مظلوم‌نمایی و در ادامه یاوه‌سرایی خود مدعی شد: «مردم ایران می‌دانند که دلیل اصلی نرسیدن داروها به دست‌شان خود حکومت است. همین حالا هم جامعه پزشکی ایران از احتکار دارو از سوی برخی نهادها در این کشور خبر می‌دهد تا بتوانند آن را به قیمت بالاتر بفروشند.»

برایان هوک در ادامه اظهارات بی‌اساس خود ادعا کرد: «افسانه شماره دو آن‌که ایالات متحده صادرات محصولات کشاورزی به ایران را مشمول تحریم قرار داده است. اما حقیقت آن است که آمریکا هیچ‌گاه صادرات محصولات کشاورزی را در فهرست تحریم قرار نمی‌دهد. این قضیه را می‌توان در مقررات وزارت خزانه‌داری که در وبسایت این وزارتخانه قرار گرفته قابل‌مشاهده است.»

هوک در ادامه مدعی شد: «افسانه شماره سه؛ آمریکا صادرات فناوری‌های ارتباطی به ایران را مشمول تحریم قرار داده است. حقیقت اما آن است که آمریکا سخت‌افزارها، نرم‌افزارها و خدمات مربوط به ارتباطات شخصی را تحریم نمی‌کند. ما به جریان آزاد اطلاعات باور داریم، برخلاف حکومت ایران! برای مثال، وزیر خارجه شما به آمریکا می‌آید تا از آزادی مطبوعات بهره‌مند شود، شاید زمانی برسد که او برای شما نیز فرصت بهره‌مند شدن از این آزادی را فراهم کند.»

نماینده آمریکا در امور ایران در پایان یاوه‌گویی‌های خود ادعا کرد: «افسانه چهارم آن‌که آمریکا جلوی ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران را می‌گیرد. حقیقت اما آن است که آمریکا برای ارسال کمک‌‌های بشردوستانه در فهرست تحریم‌های خود استثنا قائل شده است. آمریکا بارها در گذشته کمک‌های بشردوستانه به ایران فرستاده است.»

این اظهارات در حالی مطرح شده که آمریکا نه تنها از  مانع ورود دارو و محصولات کشاورزی به ایران شده بلکه در جریان سیل اخیر و ارسال کمک‌های بشردوستانه هم کارشکنی‌هایی ایجاد کرد و مقام‌های کاخ سفیر برای فریب افکار عمومی بارها این ادعاها را تکرار کرده‌اند.

برایان هوک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر