کد خبر: 789346 A

نخست وزیر پاکستان:

نخست‌وزیر پاکستان تصریح کرد که اطلاعات این کشور به سازمان سیا برای یافتن سرکرده گروه تروریستی «القاعده» کمک کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» تصریح کرد: «سازمان اطلاعات ما اطلاعاتی را به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ارائه کرد که در یافتن اسامه بن لادن، سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده سهم بسزایی داشت». 

عمران خان که در حال حاضر درآمریکا حضور دارد، گفت: «این سازمان اطلاعات پاکستان بود که با ارائه اطلاعات به آمریکایی‌ها در شناسائی مکان اختفای بن لادن کمک کرد». 

وی در ادامه افزود: «اگر از سیا سوال کنید، به شما خواهد گفت که سازمان اطلاعات پاکستان اطلاعاتی از مکان بن لادن را با استفاده از داده‌های اطلاعاتی کسب شده از مکالمه‌های تلفنی ارائه داده است». 

پاکستان تاکنون تکذیب می‌کرد که اطلاعاتی از بن لادن پیش از کشته شدن توسط نیروهای ویژه آمریکا ارائه داده است.

اما «اسد درانی»، ژنرال بازنشسته که بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۲ رئیس اطلاعات پاکستان بوده در کتابی نوشت: «اسلام آباد احتمالا مکان اختفای بن لادن را به واشنگتن اطلاع داده و مدعی شده که هیچ چیز نمی‌داند، چرا که همکاری با واشنگتن علیه فردی که در پاکستان، قهرمان شناخته می‌شد، ‌ممکن بود دولت را به درد سر اندازد». 

عمران خان در حال حاضر در آمریکا به سر می‌برد و یکشنبه گذشته در تلاش برای تقویت روابط دو جانبه که گاهی دچار تنش می‌شود، با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد.

این نخستین دیدار «عمران خان» از کاخ سفید از زمان به قدرت رسیدن است.

اسامه بن لادن عمران خان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر