کد خبر: 788813 A

ادعای جان بولتون:

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گزافه گوئی­‌هایی ایران و حزب الله لبنان را به حمایت از رئیس‌جمهوری ونزوئلا و تهدید مستقیم امنیت کشورهای نیم کره غربی متهم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم،‌ «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید عصر روز گذشته- یکشنبه- در اظهاراتی بی­‌اساس در توئیتر مدعی شد: «ایران و حزب‌الله ابزارهای دیکتاتوری غیرقانونی نیکلاس مادورو، ‌رئیس‌جمهوری ونزوئلا  برای سرکوب، شکنجه و کشتار مردم بی­گناه این کشور هستند و امنیت این منطقه را به طور مستقیم تهدید می­‌کنند».

وی در ادامه توئیت خود مدعی شد: «ما به افشای فعالیت شرکای مادورو و تلاش­‌های ایران در نیم‌کره غربی ادامه خواهیم داد».

بولتون پیش از این نیز در واکنش به دیدار «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران از کارکاس برای مشارکت در اجلاس وزرای کشورهای عضو جنبش عدم تعهد تصویری از ظریف و مادورور در حال تبسم منتشر کرد و نوشت: «این عکس باعث می­شود که من احساس کنم که ظریف در مهمانی نظام غیر قانونی مادور نیز مانند خانه خودش راحت است».

«مایک پنس»، معاون «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نیز پیش از این در اظهاراتی بی‌­اساس مدعی شد که ایران برای تأسیس پایگاه امنی برای تروریست‌­ها در ونزوئلا تلاش می‌­کند و حزب‌الله لبنن نیز مدت زمانی طولانی است که در این کشور فعالیت می­‌کند.

مادور به نوبه خود نیز وجود هر نوع روابط بین مقامات کشورش با حزب الله را تکذیب و تأکید کرده است که ونزوئلا با قدرتی که دارد، قادر به دفاع از خود است.

 

ایران حزب الله بولتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر