کد خبر: 788236 A

یک مقام مسئول در وزارت هواپیمای شهری مصر اعلام کرد که سفارت بریتانیا در قاهره تأکید کرده است که تصمیم تعلیق پروازها به قاهره از سوی وزارت خارجه و یا حمل و نقل این کشور صادر نشده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، یک مقام مسئول در وزارت هواپیمای شهری مصر اعلام کرد که سفارت بریتانیا در قاهره تأکید کرده است که تصمیم تعلیق پروازها به قاهره از سوی وزارت خارجه و یا حمل‌و‌نقل این کشور صادر نشده است.

این منبع تأکید کرد که این اطلاعات از طریق هماهنگی بانماینده این شرکت بریتانیایی در قاهره بررسی می‌شود.

وزارت هواپیمایی شهری، هواپیماهای شرکت «السعه المقعدیه» وابسته به شرکت«هواپیمایی مصر» به مقصد لندن را افزایش داده و یک هواپیمای جدید از نوع «بویینگ ۷۸۷ دریم لاینر» را برای تسهیل پرواز هوایی به فرودگاه «هیثرو» بریتانیا در دوره تعلیق پروازها اختصاص داده است. 

«احمد فوزی» رئیس شرکت بندر هوائی قاهره  تأکید کرد که خطوط هوایی بریتانیا «بریتیش ایروایز» همتای مصری خود را در جریان قوانین امینتی و سلامتی خود در فرودگاه قاهره قرار نداده است.

فوزی تأکید کرد که تصمیم بریتانیا برای تعلیق پروازها به قاهره به مدت یک هفته یک موضوع داخلی است». 

خطوط هوایی بریتانیا پیش از این با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پروازهایش به مقصد قاهره را به منظور ااقدام پیشگیرانه در ارزیابی وضعیت امنیتی فرودگاه قاهره به مدت یک هفته به حالت تعلیق در می‌آورد. 

 

بریتانیا مصر خطوط هوائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر