کد خبر: 788094 A

هند اعلام کرد که دهلی نو در حال گفت‌وگو با مقام‌های ایران درباره نفتکش بریتانیایی توقیف‌شده در آب‌های تنگه هرمز است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک سخنگوی وزارت خارجه هند امروز -شنبه- اعلام کرد که دهلی نو در حال گفت‌وگو با مقام‌های ایران درباره نفتکش بریتانیایی توقیف‌شده در آب‌های تنگه هرمز است. این در حالی است که ۱۸ نفر از خدمه این نفتکش تابعیت هندی دارند. 

این سخنگو گفت: «در حال تایید جزئیات این حادثه هستیم. ماموریت ما این است که با دولت ایران در تماس باشیم تا آزادی زودهنگام و بازگشت شهروندان هند را تضمین کنیم.»

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عصر جمعه ۲۸ تیر یک فروند نفتکش  انگلیسی با نام" "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

این اطلاعیه می افزاید: نفت‌کش مذکور پس از توقیف به ساحل هدایت و برای سیر مراحل قانونی و بررسی های لازم تحویل سازمان بنادر و دریانوردی شد.

رئیس ناوگان دریائی ایران در منطقه هرمزگان تأکید کرد که نفتکش «استینا ایمپرو» به بندر عباس رسیده تا دلایل و ابعاد برخورد آن با کشتی صیادی ایران در تنگه هرمز بررسی شود.   

 

هند دهلی نو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر