کد خبر: 787874 A

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز- شنبه- موافق شدند پایگاه هوائی «ملک خالد» در «خمیس مشیط» واقع در منطقه عسیر را مورد هدف قرار دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند با استفاده از جنگنده‌های «قاصف کا ۲» رادارها و مواضع نظامی مهم در پایگاه هوائی «ملک خالد» در خمیس مشیط را چندین بار مورد هدف قرار دهند.

وی توضیح داد که جنگنده‌ها به دقت به اهداف مورد نظر اصابت کردند. 

سریع تأکید کرد که این عملیات در چارچوب پاسخ به جنایت‌های دشمن متجاوز و محاصره مستمر آن علیه مردم بزرگ یمن صورت گرفته که تعدد این تجاوزها در ۱۲ ساعت گذشته به ۲۵ حمله هوائی رسیده است. 

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چهارشنبه گذشته نیز با استفاده از جنگنده‌های قاصف کا ۲ عملیات گسترده‌ای را در فرودگاه جازان انجام داد و اهداف نظامی مهم در این فرودگاه را مورد هدف قرار داد که بر اثر آن ناوگان هوائی این فرودگاه از فعالیت خارج شد. 

این یگان پهپادی همچنین عصر سه شنبه گذشته دو عملیات جدید علیه پایگاه هوائی ملک خالد انجام داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن دوباره به نیروهای ائتلاف متجاوز هشدار داد: «مادامی که رژیم سعودی به تجاوز و دشمنی و محاصره ادامه دهد، عملیات ما نیز مستمر و رو به افزایش خواهد بود».

انصار الله حمله پهپادی پایگاه ملک خالد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر