کد خبر: 787719 A

نیروهای دموکرات سوریه:

ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت.

«مظلوم عبدی»،‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است.

وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد.

عبدی گفت:‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.»

وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.

عبدی درباره موضع آمریکا در قبال حمله احتمالی ترکیه به منطقه توضیح داد: «ما در زمینه جنگ علیه داعش با آمریکا توافق کرده­‌ایم و در حال حاضر نیز با عناصر داعشی در مناطق «الرقه» و «دیرالزور» مبارزه می­‌کنیم، اما اگر هر حمله­‌ای علیه ما صورت گیرد، یگان­‌های حمایت مردمی کرد به سمت مرزها عقب‌نشینی کرده و این به مفهوم توقف جنگ با داعش است که به ضرر توافق انجام شده است».

ترکیه جنگ نیروهای دموکرات سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر